کد خبر: ۷۹۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
کلاهبردار فراری به دام افتاد
رییس پلیس فتای استان کرمانشاه گفت: فردی که یک خودروی زانتیا را به 20 نفر در یکی از سایت‌های فروش کالاهای دسته دوم فروخته و بیعانه گرفته بود به دام پلیس افتاد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ علی کریمی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه شبکه‌های اجتماعی، اینترنت و گروه‌ها و کانالهای مجازی روز به روز افزایش می‌یابد و با توجه به جذابیت برخی کانال‌ها تعدادی از افراد که در سنوات گذشته با اینترنت آشنا نبودند وارد شبکه‌های اجتماعی شدند و در نتیجه جرائم نسبت به سنوات گذشته بسیار افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه جرائم حقیقی در سال‌های قبل از طریق پلیس آگاهی پیگیری می‌شد، افزود: اینک از طریق اینترنتی در قالب جرائم کلاهبرداری، برداشت‌های غیرمجاز، سرقت وجوه از حساب‌ها و سایت‌های فروش اجناس دست دوم که برخی از این اجناس حتی متعلق به خودشان نیست رخ می‌دهد و موجب سوءاستفاده بسیاری از افراد شده است.

رییس پلیس فتای استان کرمانشاه بیان داشت: به تازگی هم یک دستگاه زانتیا با قیمت بسیار پایین به مبلغ ۱۵ میلیون تومان در این سایت‌ها برای فروش عرضه شد که مردم گمان می‌کردند خسارت ناشی از تصادف کرد با اندکی هزینه، قابل تعمیر بود.

سرهنگ کریمی ادامه داد:‌در نتیجه در سراسر استان ۲۰ نفر به عنوان خریدار بیعانه داده بودند و فرد کلاهبردار بعد مدتی شماره خود را خاموش کرد اما در نهایت بعد از اقدامات ما به دام قانون افتاد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.