کد خبر: ۷۹۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به تشدید طوفان و گرد و خاک در منطقه سیستان، گفت: صبح امروز سرعت طوفان در منطقه سیستان به ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی کلی وضع هوای سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد تا روز پنج شنبه در شمال استان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در نقاط مستعد طوفان گرد و خاک تداوم داشته باشد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تشدید طوفان و گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان در ساعات پیش رو، اظهار داشت: امروز سرعت طوفان در منطقه سیستان واقع در شمال استان به 70 کیلومتر بر ساعت رسید و در حال حاضر وزش باد شدید و گرد و خاک دید افقی را در شهرستان‌ زابل به 5 کیلومتر و زهک به 3 کیلومتر کاهش داده است.

وی افزود: با توجه به تداوم وزش باد در نیمه شمالی استان کاهش 3تا 5 درجه ای دما پیش بینی می‌شود؛‌ این طوفان که از امروز  همراه با گرد و خاک در نقاط مختلف سطح استان آغاز شده و هم اکنون با سرعت 70 کیلومتر در منطقه سیستان در حال وزیدن است در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدت پیدا می‌کند.

ملاشاهی با بیان اینکه تا روز پنج شنبه در محورهای مواصلاتی استان طوفان شن پیش بینی شده است،خاطرنشان کرد:  در این مدت  در نیمه جنوبی استان افزایش دما خواهیم داشنت همچنین در روزهای آینده نواحی شرقی دریای عمان مواج است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در 24 ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای 20 درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و دلگان با حداکثر دمای 48درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.