کد خبر: ۷۹۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به تشدید طوفان و گرد و خاک در منطقه سیستان، گفت: صبح امروز سرعت طوفان در منطقه سیستان به ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی کلی وضع هوای سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد تا روز پنج شنبه در شمال استان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در نقاط مستعد طوفان گرد و خاک تداوم داشته باشد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تشدید طوفان و گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان در ساعات پیش رو، اظهار داشت: امروز سرعت طوفان در منطقه سیستان واقع در شمال استان به 70 کیلومتر بر ساعت رسید و در حال حاضر وزش باد شدید و گرد و خاک دید افقی را در شهرستان‌ زابل به 5 کیلومتر و زهک به 3 کیلومتر کاهش داده است.

وی افزود: با توجه به تداوم وزش باد در نیمه شمالی استان کاهش 3تا 5 درجه ای دما پیش بینی می‌شود؛‌ این طوفان که از امروز  همراه با گرد و خاک در نقاط مختلف سطح استان آغاز شده و هم اکنون با سرعت 70 کیلومتر در منطقه سیستان در حال وزیدن است در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدت پیدا می‌کند.

ملاشاهی با بیان اینکه تا روز پنج شنبه در محورهای مواصلاتی استان طوفان شن پیش بینی شده است،خاطرنشان کرد:  در این مدت  در نیمه جنوبی استان افزایش دما خواهیم داشنت همچنین در روزهای آینده نواحی شرقی دریای عمان مواج است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در 24 ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای 20 درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و دلگان با حداکثر دمای 48درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به انتصابات شهردار تهران واکنش نشان داد.
افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

مشاور پارلمانی شهردار تهران با بیان اینکه طبق قانون 26 آبان ماه باید بازنشستگان محل کار خود را ترک کنند، گفت:‌محمدعلی افشانی شهردار تهران امروز بهشت را ترک می‌کند.