کد خبر: ۷۹۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۴
کاردار سفارت کشور ساحل‌عاج در ایران:
کاردار سفارت کشور ساحل‌عاج در ایران بابیان اینکه کمبود سالانه ۸۰ هزار واحد مسکونی در این کشور مشکل جدی است، گفت: ساحل‌عاج آماده همکاری حوزه راه و ساختمان با استان سمنان است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تاماکولو واتارا در حاشیه بازدید از یکی از واحدهای تولیدی سمنان بابیان اینکه ساحل‌عاج آماده همکاری حوزه راه و ساختمان با استان سمنان است، ابراز داشت: با توجه به معادن بسیار غنی این استان و ظرفیت مطلوبی که در حوزه مصالح ساختمانی دارد می‌توان در این زمینه همکاری مطلوبی با ایران برقرار کرد.

وی بابیان اینکه عمده‌ترین نیاز کشور ساحل‌عاج تأمین مسکن است، افزود: در حال حاضر تنها ۱۰ هزار واحد مسکونی سالانه در این کشور ساخته می‌شود که درواقع با نیاز روز یعنی تأمین ۸۰ هزار واحد همخوان نیست که استان سمنان می‌تواند با تأمین مصالح و نیروی متخصص این همکاری دوجانبه را بهبود بخشد.

کاردار سفارت کشور ساحل‌عاج در ایران بابیان اینکه بالغ‌بر ۱۰ واحد صنعتی بزرگ ایران در ساحل‌عاج فعالیت دارد، ابراز داشت: صنایع معدنی نظیر منگنز، طلا و همچنین برخورداری این استان از  خودروسازی، راه و ساختمان و گردشگری می‌تواند به رونق اقتصادی دو کشور کمک کند.

واتارا بابیان اینکه ساحل‌عاج قادر به تأمین سالانه دو میلیون تن کاکائو است، تصریح کرد: ساحل‌عاج ۳۵ درصد کاکائو جهان را تولید می‌کند که این امر می‌تواند زمینه حضور سرمایه‌گذاران ایرانی را برای تولید و بسته‌بندی این محصول در ساحل‌عاج فراهم کند.

وی بابیان اینکه به علت نبود کارخانه و واحدهای فراوری سالانه بخش زیادی از میوه‌های استوایی تولید ساحل‌عاج هدر می‌رود، افزود: انبه، موز و آناناس از تولیدات این کشور محسوب می‌شود اما از میران ۱۵۰هزار تن تولید انبه ۲۰ درصد آن صادر می‌شود بنابراین اگر سرمایه‌گذاری بتواند درزمینهٔ فراوری و بسته‌بندی این محصولات ورود جدی داشته باشند از آن استقبال می‌کنیم.
برچسب ها: شهرفردا ، سمنان ، ساحل عاج
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.