کد خبر: ۷۹۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۴
کاردار سفارت کشور ساحل‌عاج در ایران:
کاردار سفارت کشور ساحل‌عاج در ایران بابیان اینکه کمبود سالانه ۸۰ هزار واحد مسکونی در این کشور مشکل جدی است، گفت: ساحل‌عاج آماده همکاری حوزه راه و ساختمان با استان سمنان است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تاماکولو واتارا در حاشیه بازدید از یکی از واحدهای تولیدی سمنان بابیان اینکه ساحل‌عاج آماده همکاری حوزه راه و ساختمان با استان سمنان است، ابراز داشت: با توجه به معادن بسیار غنی این استان و ظرفیت مطلوبی که در حوزه مصالح ساختمانی دارد می‌توان در این زمینه همکاری مطلوبی با ایران برقرار کرد.

وی بابیان اینکه عمده‌ترین نیاز کشور ساحل‌عاج تأمین مسکن است، افزود: در حال حاضر تنها ۱۰ هزار واحد مسکونی سالانه در این کشور ساخته می‌شود که درواقع با نیاز روز یعنی تأمین ۸۰ هزار واحد همخوان نیست که استان سمنان می‌تواند با تأمین مصالح و نیروی متخصص این همکاری دوجانبه را بهبود بخشد.

کاردار سفارت کشور ساحل‌عاج در ایران بابیان اینکه بالغ‌بر ۱۰ واحد صنعتی بزرگ ایران در ساحل‌عاج فعالیت دارد، ابراز داشت: صنایع معدنی نظیر منگنز، طلا و همچنین برخورداری این استان از  خودروسازی، راه و ساختمان و گردشگری می‌تواند به رونق اقتصادی دو کشور کمک کند.

واتارا بابیان اینکه ساحل‌عاج قادر به تأمین سالانه دو میلیون تن کاکائو است، تصریح کرد: ساحل‌عاج ۳۵ درصد کاکائو جهان را تولید می‌کند که این امر می‌تواند زمینه حضور سرمایه‌گذاران ایرانی را برای تولید و بسته‌بندی این محصول در ساحل‌عاج فراهم کند.

وی بابیان اینکه به علت نبود کارخانه و واحدهای فراوری سالانه بخش زیادی از میوه‌های استوایی تولید ساحل‌عاج هدر می‌رود، افزود: انبه، موز و آناناس از تولیدات این کشور محسوب می‌شود اما از میران ۱۵۰هزار تن تولید انبه ۲۰ درصد آن صادر می‌شود بنابراین اگر سرمایه‌گذاری بتواند درزمینهٔ فراوری و بسته‌بندی این محصولات ورود جدی داشته باشند از آن استقبال می‌کنیم.
برچسب ها: شهرفردا ، سمنان ، ساحل عاج
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به انتصابات شهردار تهران واکنش نشان داد.
افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

مشاور پارلمانی شهردار تهران با بیان اینکه طبق قانون 26 آبان ماه باید بازنشستگان محل کار خود را ترک کنند، گفت:‌محمدعلی افشانی شهردار تهران امروز بهشت را ترک می‌کند.