کد خبر: ۷۹۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
یک استاددانشگاه در گفتگو با شهرفردا مطرح کرد
یک استاددانشگاه گفت : مادامیکه کاهش ارزش پول وجود دارد ،شیب قیمت در بازار سرمایه از جمله مسکن ادامه خواهد داشت و برای کنترل آن باید قیمت ارز مهار شود.
مهدی سلطان محمدی ، استاددانشگاه و کارشناس بازار مسکن در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،‌  با اشاره به وضعیت بازار مسکن و احتمال التهاب دوباره بازار گفت : آنچه مشخص است قیمت ها به گذشته بازنمی گردد ،اما شتاب صعودی قیمت با شیب کمتری دنبال خواهد شد.

وی افزود : رشد قیمت ها در اردیبهشت ماه بسیار تند بود لذا قیمت ها نمی تواند با همین شیب ادامه پیدا کند اما به نظر می رسد سیر صعودی تا دو الی سه سال آینده با شیب متناوب دنبال شود.


این کارشناس همچنین با اشاره به کاهش هیجانات بازار سکه و ارز و احتمال هدایت آن به بازار مسکن گفت : بازارهای مالی شامل ارز ، سکه و مسکن ارتباط مستقیم با قیمت دلار دارند و در صورت ساماندهی بازار دلار می توان انتطار داشت سایر بازارهای مالی نیز شکل ثبات یافته تری به خود بگیرد.

این کارشناس همچنین ادامه داد:مادامیکه نقدینگی انتطارات تورمی دارد ، سرمایه بدنبال تبدیل به دارایی است و بازارهای مالی و کالاهای سرمایه ای از جمله مسکن نیز روز به روز ارزش افزوده بیشتری خواهند گرفت .

این استاددانشگاه تاکید کرد : نکته انجاست که در هیجانات بازار و صعود قیمت ها ، گپی بین توان خرید مردم و قله قیمت پدید می آید که هرگز به عقب باز نمی گردد چنانکه رشد قیمت مسکن تا هر قله ای به عقب باز نمی گرددد اما ممکن است گپ ایجاد شده تا قدرت خرید مردم بقدری زیاد باشد که اساسا تقاضایی برای آن بوجود نیاید.

عضو هیات علمی دانشگاه تصریح کرد : موثرترین اقدام برای کنترل بازار بازگرداندن اعتماد به بازار است که باید با کنترل قیمت ارز صورت گیرد که می تواند با انتشار اوراق مشارکت مدت دار و بازار آزاد ارز تا حدودی از صعود قیمت دلار کاست.
برچسب ها: ارز ، مسکن ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)/ تصاویر

تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)/ تصاویر

پرچم حرم حضرت معصومه (س) در شب میلاد خجسته و با سعادت کریمه اهل بیت(ع) تعویض و آیین نقاره زنی خادمان در آن آستان مقدس برگزار شد.
موادغذایی و کالاهای اساسی غرق در سونامی گرانی

موادغذایی و کالاهای اساسی غرق در سونامی گرانی

سونامی گرانی که از چندماه گذشته بازار داخلی ایران را درنوردیده و سر از همه زیربخش های اقتصادی نیز درآورده حالا به تایید بانک مرکزی نیز رسیده و خبر از رشد 30 تا 80 درصدی قیمت کالاهای اساسی و سفره غذایی مردم دارد.