کد خبر: ۷۹۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
مدیرکل بهزیستی کرمانشاه خبر داد
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از افتتاح ۲۰۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در مناطق زلزله‌زده به همت سازمان بهزیستی، جهادگران بسیج سازندگی و بنیاد مسکن خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امید قادری در جمع اصحاب رسانه از افتتاح 200 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در مناطق زلزله‌زده با حضور مقامات کشوری و استانی به همت سازمان بهزیستی، جهادگران بسیج سازندگی و بنیاد مسکن خبر داد و گفت: این مراسم روز دوشنبه، 11 تیرماه در محل روستای مشکنار شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فرایند ساخت مسکن مددجویان، بیان کرد: عملیات احداث واحدهای مسکونی مددجویان زلزله‌زده پس از مداخلات مددکاری، آماده‌سازی و مشاوره خانوار در راستای ساخت و صدور مجوز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، تاکنون 2 هزار و 200 واحدمسکونی تخریبی مددجویان شناسایی شده که یک‌هزار و 1 واحد تخریبی نوع یک و به شدت آسیب‌دیده است.

وی خاطرنشان کرد: توسط سازمان بهزیستی در فاز نخست، 200 واحد مسکن مددجویی بازسازی شد که با افتتاح 200 واحد دیگر در فاز دوم بیش از 400 واحد آماده واگذاری شده است.

قادری عنوان کرد: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده تا پایان آبان‌ماه امسال کار احداث واحدهای مسکونی مددجویان روستایی آسیب‌دیده زلزله به پایان می‌رسد و مددجویان در شهرها نیز بازسازی ادامه خواهد داشت.

این مسؤول به اعتبار ساخت مسکن مددجویان اشاره کرد و افزود: در این راستا کمک بلاعوض سازمان بهزیستی 10 میلیون تومان، تسهیلات بنیاد مسکن در روستاها 30 میلیون تومان، در شهرها 40 میلیون تومان، قابل ذکر است که کمک بلاعوض بنیاد مسکن 5 میلیون تومان است و سازمان بسیج سازندگی هم به تناسب نیاز واحد از 5 الی 10 میلیون هزینه کرده است.

قادری، پرداخت کمک هزینه بلاعوض، معافیت انشعابات و صدور پروانه ساخت، نظارت بر احداث و رعایت اصول مناسب سازی و تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی را از اقدامات سازمان بهزیستی در راستای رعایت مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی مددجویان اعلام کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.