کد خبر: ۷۸۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان:
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان از اجرایی شدن طرح حذف دفترچه بیمه در استان خبر داد و گفت: مردم با مراجعه به پزشک بدون ارائه دفترچه بیمه می‌توانند از خدمات لازم بهره‌مند شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید مجتبی اکرم در جمع خبرنگاران بابیان اینکه سمنان یکی از سه استان پایلوت در حوزه تحقق دولت الکترونیک است، ابراز داشت: اجرای طرح حذف دفترچه بیمه و ارائه نسخه الکترونیکی در دستور کار قرار دارد که پیش‌بینی می‌شود با انجام این طرح بتوان از طولانی شدن روند بروکراسی اداری جلوگیری کند.

وی بابیان اینکه طرح حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی، بستری و سرپایی تا پیش از ابلاغ این طرح انجام می‌شده است، افزود: این طرح هم‌اکنون در مطب پزشکان موردقرارداد با تأمین اجتماعی نیز اجرایی می‌شود و مردم می‌توانند با مراجعه به پزشک بدون ارائه دفترچه بیمه از خدمات بهره‌مند شوند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه در طرح نسخه الکترونیک، بیمار با مراجعه به پزشک و دریافت نسخه تنها کد ملی و یا شماره بیمه خود را به داروخانه اعلام می‌کند، ابراز داشت: با توجه به اینکه الکترونیک شدن امور روزانه بار اشتباهات انسانی را به حداقل کاهش می‌دهد بنابراین انتظار می‌رود این طرح گامی در راستای تکریم مراجعه‌کننده و رعایت حقوق شهروندی باشد.

اکرم بابیان اینکه در طرح ارائه نسخه الکترونیک سوابق دارویی بیمار نیز ثبت می‌شود، تصریح کرد: با تشکیل پرونده الکترونیک از اشتباه در نسخه‌نویسی و نسخه خوانی نیز تا حد بسیاری کاسته خواهد شد.

وی بابیان اینکه پزشکان طرف قرارداد تأمین اجتماعی نیز باید برای اجرای این طرح اهتمام داشته باشند، افزود: از این پزشکان انتظار می‌رود با توجه به اجرایی شدن حذف دفترچه بیمه و ارائه نسخه الکترونیک برای دریافت تجهیزات نگارش نسخه الکترونیک در اسرع وقت اقدام کنند تا شاهد ارائه خدمات مطلوب به عموم مردم باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.