کد خبر: ۷۸۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کاهش بیش از ۵۰ درصدی میانگین بلند مدت بارش در استان گفت: با بحران آب روبه‌رو هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عزیز فیلی در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج اظهار داشت: به دلیل خشکسالی‌ها و کم بارشی‌های اخیر شاهد کاهش منابع آب در نقاط مختلف کشور از جمله استان کهگیلویه وب ویراحمد هستیم که در صورت عدم مدیریت صحیح مصرف آب با مشکل روبه‌رو می‌شویم.

وی با بیان اینکه 4 شهر یاسوج، مادوان، دیشموک و باشت با تنش آبی روبه‌رو است، عنوان کرد: در صورت عدم مدیریت صحیح مصرف آب و جلوگیری از هدر روی شاهد ایجاد بحران در این شهرها و برخی دیگر از شهرهای این استان هستیم.

فیلی با اشاره به اینکه برخی روستاهای استان با تانکر آبرسانی می‌شوند، ابراز کرد: برخی استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان بحران آب شدیددارند و در سایر استان‌ها نیز این زنگ خطر به صدا در آمده و باید بپذیریم که  کهگیلویه و بویراحمد نیز با بحران روبه‌رو بوده و برای برطرف کردن مشکل از هرگونه پیشنهاد استقبال می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در گذشته ساخت یک سد 18 ماهه اجرایی می‌شد ولی به دلیل محدودیت‌های اعتباری این روند دچار مشکل شده است، ادامه داد: برخی سدها در کشور مانند سد کارون به دلیل منابع محدودیت اعتباری 18 تا 20 سال به طول می‌انجامد و همین امر منجر به طولانی شدن پروژه‌ها شده است.

فیلی با تاکید بر اینکه اتمام پروژه‌های تعریف شده آبی از جمله سد تنگ سرخ به جد در دستور کار است، افزود: اتمام پروژه‌های نیمه تمام و برخی پروژه‌های مصوب شده از جمله سد تنگ سرخ، اصلاح شبکه آب یاسوج، ابرسانی به مادوان، آبرسانی به 4 شهر کهگیلویه و ...در اولویت کاری مدیران ارشد استان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.