کد خبر: ۷۸۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کاهش بیش از ۵۰ درصدی میانگین بلند مدت بارش در استان گفت: با بحران آب روبه‌رو هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عزیز فیلی در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج اظهار داشت: به دلیل خشکسالی‌ها و کم بارشی‌های اخیر شاهد کاهش منابع آب در نقاط مختلف کشور از جمله استان کهگیلویه وب ویراحمد هستیم که در صورت عدم مدیریت صحیح مصرف آب با مشکل روبه‌رو می‌شویم.

وی با بیان اینکه 4 شهر یاسوج، مادوان، دیشموک و باشت با تنش آبی روبه‌رو است، عنوان کرد: در صورت عدم مدیریت صحیح مصرف آب و جلوگیری از هدر روی شاهد ایجاد بحران در این شهرها و برخی دیگر از شهرهای این استان هستیم.

فیلی با اشاره به اینکه برخی روستاهای استان با تانکر آبرسانی می‌شوند، ابراز کرد: برخی استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان بحران آب شدیددارند و در سایر استان‌ها نیز این زنگ خطر به صدا در آمده و باید بپذیریم که  کهگیلویه و بویراحمد نیز با بحران روبه‌رو بوده و برای برطرف کردن مشکل از هرگونه پیشنهاد استقبال می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در گذشته ساخت یک سد 18 ماهه اجرایی می‌شد ولی به دلیل محدودیت‌های اعتباری این روند دچار مشکل شده است، ادامه داد: برخی سدها در کشور مانند سد کارون به دلیل منابع محدودیت اعتباری 18 تا 20 سال به طول می‌انجامد و همین امر منجر به طولانی شدن پروژه‌ها شده است.

فیلی با تاکید بر اینکه اتمام پروژه‌های تعریف شده آبی از جمله سد تنگ سرخ به جد در دستور کار است، افزود: اتمام پروژه‌های نیمه تمام و برخی پروژه‌های مصوب شده از جمله سد تنگ سرخ، اصلاح شبکه آب یاسوج، ابرسانی به مادوان، آبرسانی به 4 شهر کهگیلویه و ...در اولویت کاری مدیران ارشد استان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.