کد خبر: ۷۸۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کاهش بیش از ۵۰ درصدی میانگین بلند مدت بارش در استان گفت: با بحران آب روبه‌رو هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عزیز فیلی در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج اظهار داشت: به دلیل خشکسالی‌ها و کم بارشی‌های اخیر شاهد کاهش منابع آب در نقاط مختلف کشور از جمله استان کهگیلویه وب ویراحمد هستیم که در صورت عدم مدیریت صحیح مصرف آب با مشکل روبه‌رو می‌شویم.

وی با بیان اینکه 4 شهر یاسوج، مادوان، دیشموک و باشت با تنش آبی روبه‌رو است، عنوان کرد: در صورت عدم مدیریت صحیح مصرف آب و جلوگیری از هدر روی شاهد ایجاد بحران در این شهرها و برخی دیگر از شهرهای این استان هستیم.

فیلی با اشاره به اینکه برخی روستاهای استان با تانکر آبرسانی می‌شوند، ابراز کرد: برخی استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان بحران آب شدیددارند و در سایر استان‌ها نیز این زنگ خطر به صدا در آمده و باید بپذیریم که  کهگیلویه و بویراحمد نیز با بحران روبه‌رو بوده و برای برطرف کردن مشکل از هرگونه پیشنهاد استقبال می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در گذشته ساخت یک سد 18 ماهه اجرایی می‌شد ولی به دلیل محدودیت‌های اعتباری این روند دچار مشکل شده است، ادامه داد: برخی سدها در کشور مانند سد کارون به دلیل منابع محدودیت اعتباری 18 تا 20 سال به طول می‌انجامد و همین امر منجر به طولانی شدن پروژه‌ها شده است.

فیلی با تاکید بر اینکه اتمام پروژه‌های تعریف شده آبی از جمله سد تنگ سرخ به جد در دستور کار است، افزود: اتمام پروژه‌های نیمه تمام و برخی پروژه‌های مصوب شده از جمله سد تنگ سرخ، اصلاح شبکه آب یاسوج، ابرسانی به مادوان، آبرسانی به 4 شهر کهگیلویه و ...در اولویت کاری مدیران ارشد استان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.