کد خبر: ۷۸۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
با موافقت رئیس‌کل دادگستری استان البرز انجام شد
رئیس‌کل دادگستری استان البرز به مناسبت هفته قوه قضائیه با اعطای مرخصی یک هفته به زندانیان استان البرز موافقت کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد فاضلیان اظهار کرد: مبنای مجازات زندان، ساختن انسان‌هایی است که بتوانند بر هواهای نفسانی خود غلبه کنند و در برخورد با سختی‌ها و ناملایمات عزت‌نفس داشته باشند.

وی افزود: جامعه ما اکنون گریبان گیر مشکلات متعدد اجتماعی و فرهنگی است و همین شرایط منجر به افزایش وقوع جرم و بالا رفتن آمار زندانیان است.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز تصریح کرد: شرکت در فعالیت‌های قرآنی یک انتخاب اصلح در بدترین مکان ممکن است برای اینکه در مسیر انسان‌سازی و تربیت انسان‌ها جهش بزرگی را ایجاد می‌کند.

فاضلیان متذکر شد: میزان بالای ورودی به ندامتگاه‌ها، محدودیت‌های زیادی را پیش روی مسئولان آن‌ها قرار داده تا برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را به نحو احسنت انجام دهند؛ ولی تلاش با همین امکانات محدود برای حرفه‌آموزی قابل‌تقدیر است که امیدواریم با مهیا شدن زیرساخت‌ها این امکان برای همه زندانیان فراهم شود تا آن‌ها بتوانند پس از پایان دوران محکومیت خود زندگی شرافتمندانه‌ای داشته باشند.

وی از مذاکرات متعدد با بخش خصوصی برای جذب و حرفه‌آموزی به زندانیان خبر داد و گفت: دستاوردهای مهمی در این حوزه به‌دست‌آمده است و اکنون تعداد زیادی از زندانیان در کارخانه‌ها و دستگاه‌های نیمه‌دولتی در حال فعالیت هستند تا ضمن گذراندن دوران محکومیت خود در تأمین حداقل هزینه‌های خانواده نیز مشکلی نداشته باشند.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز اقدامات انجمن حمایت از زندانیان در سال ۹۶ برای کاستن از آلام خانواده‌های محکومان را قابل‌توجه ارزیابی کرد و ادامه داد: این انجمن در حوزه تأمین مایحتاج و اعطای کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان و دانش‌آموزانی که سرپرست آن‌ها به نحوی دوران محکومیت خود را در زندان می‌گذرانند اقدامات مهمی انجام داده است.

فاضلیان افزود: ستاد دیه استان البرز نیز با اقداماتی که داشته این دستاورد مهم را به دست آورد که اکنون در حوزه جرائم غیر عمد محکوم‌به دیه در زندان نداریم مگر در موارد خاصی که مربوط به طلاق و نظایر آن است.

وی با اعطای مرخصی یک‌هفته‌ای به همه زندانیان استان البرز با اولویت کسانی که فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی انجام می‌دهند، موافقت کرد.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، دادگستری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.