کد خبر: ۷۸۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
رییس کمیسیون عمران در گفتگو با شهرفردا:
رییس کمیسیون عمران گفت: ساخت 630 واگن برای کاهش ازدحام متروی پایتخت منتظر موافقت نهایی شورای اقتصاد است.
محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به واردات واگن برای کلانشهرها گفت: از 2000 واگن، قرارداد ساخت 630 واگن توسط وزارت کشور تایید شده و مناقصه آن نیز اجرا شده است.

وی افزود: در جریان برگزاری مناقصه، یک شرکت چینی به عنوان طرف خارجی برنده مناقصه شناخته شد و با موافقت نهایی شورای اقتصاد به زودی ساخت واگن ها در داخل کشور و واردات قطعات مورد نیاز آنها توسط شرکت چینی صورت خواهد گرفت.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: به نظر می رسد از زمان ابلاغ مجوز تا زمان شروع عملیات ساخت 15 ماه زمان مورد نیاز باشد.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت تحریمهای سختگیرانه آمریکا روند ساخت واگن ها چگونه خواهد بود ،گفت : با توجه به اینکه برنده خارجی مناقصه یک شرکت چینی است، گمان نمی رود تحریمهای احتمالی خللی در روند ساخت واگن ها بوجود آورد.

علیخانی همچنین با اشاره به قرارداد  630 واگن در داخل کشور تصریح کرد : همه 630 واگن در کلان شهر تهران بکار گرفته خواهد شد و با توجه به وضعیت مترو در سایر کلانشهرها و عدم امکان جذب واگن ها به نظر می رسد  از 2000 واگن بیش از 80 درصد آن در پایتخت مورد بهره برداری قرار گیرد.
برچسب ها: واگن ، علیخانی ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.