کد خبر: ۷۸۹۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۳
از تيرماه سال 88 تا ابتدای تیرماه سال 97 حدود دو ميليارد و 153 ميليون کيلووات ساعت برق از محل انرژی های نو توليد شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،‌  به نقل از پايگاه اطلاع رسانی وزارت نيرو(پاون)، از تيرماه سال 1388 تا ابتدای تیرماه سال 97، دو ميليارد و 153 ميليون کيلووات ساعت از منابع تجديدپذير انرژی توليد شده است که اين ميزان توليد برق از محل انرژيی های تجديدپذير توانسته از انتشار حدود يک ميليون و 486 هزار تن گاز گلخانه‌ای بکاهد.
 
همچنين اين ميزان توليد انرژی های نو باعث شده است  611 ميليون مترمکعب از مصرف سوخت‌های فسيلی در کشور که جزو عوامل اصلی آلايندگی هوا در کشور است، کاسته شود.

صرفه‌جویی 474 میلیون لیتری آب از طریق تولید انرژی‌های نو

گفتنی است، اين حجم از توليد انرژی های  نو باعث صرفه‌جویی 474 ميليون ليتری مصرف آب در سال‌های اخير شده است.

براساس این گزارش هم اکنون 493 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور نیز به 581 مگاوات رسیده است. همچنین انرژی‌های تجدیدپذیر موجب اشتغال 44 هزار و 607 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کشور شده است.
بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که در حال حاضر 45 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع بادی، 35 درصد از نوع خورشیدی، 16 درصد از نوع برقآبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و دو درصد نیز از نوع زیست توده است.
برچسب ها: برق ، وزارت نیرو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.