کد خبر: ۷۸۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
گزارش شهرفردا از واکنش مدیران به خبر اخراج یک آتش نشان
درحالی اعتراض فردی که مدعی شده بود با وجود اشتغال هفت ساله و داشتن عائله اخراج شده در فضای مجازی منتشر شد، که مدیران ارشد سازمان آتش نشانی و اعضای شورای شهر اعلام کردند درصورتیکه فرد مستعفی شاغل در تهران باشد آماده پیگیری پرونده وی خواهند بود .

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،انچه در فضای مجازی منتشر شد ،عبارتست از گلایه آتش نشانی که اعلام می کند " نیرویی که هفت سال در بخش خصوصی آتش نشانی فعال بوده است را بدون هیچ دلیل و تذکری اخراج کرده اند " فرد  اخراجی که مشخصات آن روشن نیست و در متن ارسال شده نامی از شهر و محل اشتغال برده نشده است آورده "نیرویی که بهترین دوران عمر خود را در این کار گذاشته حالا بعد از 7 سال کار کردن و سی وچند سال سن که تشکیل خانواده داده و صاحب فرزند شده را از کار اخراج می کنند آیا دور از منطق و انصاف نیست".

محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به گلایه آتش نشان می گوید : هیچ مدیر و کارفرمایی حق ندارد خارج از ضوابط اداری و بدون دلیل نسبت به اخراج پرسنل خود اقدام کند.

وی می افزاید: هرچند متن منتشر شده چندان قابل استناد نیست اما اگر دلیل اخراج افراد اختلاف نظر شخصی باشد قابل پیگیری در مجامع قانونی است و درصورتیکه فرد مدعی بدون هیچ دلیلی اخراج شده باشد ،اعضای شورا در صورت پیگیری برای احقاق حق داوطلب خواهند بود .
روایت آتش نشان اخراجی فضای مجازی تا حمایت مدیران+ تصویر

در این میان جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی نیز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،می گوید : در استان تهران بخش خصوصی آتش نشانی وجود ندارد، هرچند ممکن است بخش کوچکی از فعالیتها نظیر نصب دکل به پیمانکار سپرده شود که خود پیمانکار مستقلا اقدام به استخدام کارگران می کند ،اما آنها آتش نشان محسوب نمی شوند.

وی خاطر نشان می کند: البته در سایر استانها بخش هایی از آتش نشانی واگذار شده ، اما به نظر می رسد مطلب منتشر شده در فضای مجازی که اینجانب بطور کامل از آن بی اطلاعم در پایتخت نباشد ؛جدا از آنکه مجهول ماندن نام وی و محل خدمت نیز قابل تامل است چرا که شخصی که گلایه خود را در فضای مجازی منتشر می کند می تواند با مصاحبه با رسانه ها نیز در صدد احقاق حق خود براید.

این مدیر ارشد سازمان آتش نشانی نیز تاکید می کند : اخراج در هر سازمانی تنها در صورت تخلفات غیرقابل گذشت صورت می گیرد اما اگر بصورت واقعی چنین اتفاقی با این قرائت برای شاغلی در بخش آتش نشانی تهران روی داده است با وجودیکه اینجانب در بخش عملیاتی هستم در صورت مراجعه فرد بررسی و پیگیری های لازم را انجام خواهم داد.
برچسب ها: اخراج ، آتش نشان ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.