کد خبر: ۷۸۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از حضور مشهود آسیب دیدگان اجتماعی در پایتخت گفت: تجربه نشان داده است که در بحث رسیدگی به اقشار آسیب پذیر جامعه، گاهی ارگان ها با نگاهی از جنس پیمانکاری به موضوع نگاه می کنند که همین امر خود یک آسیب است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پروانه مافی با بیان اینکه زنانه شدن آسیب های اجتماعی یکی از مسائلی است که جامعه را تهدید می کند، اظهار کرد: واقعیت این است اگر آسیب های اجتماعی در زنان کنترل نشود، وضعیت بدتر از شرایط فعلی می شود و دیگر نمی توان آن را کنترل کرد. متاسفانه، زمانی که یک زن آسیب می بیند نه تنها خود فرد که یک حلقه از اطرافیان او دچار آسیب می شوند.

وی با تاکید بر اینکه موضوع آسیب های اجتماعی در زنان باید به شکل ویژه از سوی مسئولان مورد توجه قرار بگیرد، گفت: کنترل این شرایط از وظایف اصلی حاکمان است و در همین راستا از سال های گذشته زنان کارتن خواب در محلاتی همچون دروازه غار در گرمخانه ها ساماندهی شده اند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه صرف اقدامات حمایتی شهرداری و بهزیستی در راستای حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی کافی نیست، عنوان کرد: برای مهار آسیب های اجتماعی باید حرکت بین سازمانی انجام داد و از مشارکت بخش غیردولتی استفاده کرد.

مافی ادامه داد: شناسایی سازمان های مردم نهاد و استفاه از ظرفیت آن ها از وظایف شهرداری تهران است و در این حوزه نباید با نگاه پیمانکاری ورود کرد چرا که در این صورت نمی توان با نگاه عمیق به موضوع آسیب اجتماعی پرداخت.  

وی با بیان اینکه با رویکرد پیمانکاری هیچ گاه نمی توان انتظار بهبود شرایط و کارآفرینی آسیب دیدگان را داشت، تصریح کرد: هر گونه اقدام در حمایت از افراد آسیب پذیر نیاز به حضور تیم کارشناسی روانشناس، روانپزشک و مددکار دارد. در این خصوص هر کدام از ارگان ها با توجه به مسئولیتی که دارند باید اقدام کنند، به طور مثال شهرداری می تواند زیرساخت ها را فراهم کند و سازمان های مردم نهاد را پای کار بیاورد، اما استفاده از تیم کارشناسی و مهم تر از آن کارآفرینی آسیب دیدگان بر عهده بهزیستی و وزارت رفاه است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
۳۰ گزینه تصدی شهرداری تهران را اعلام کرد

۳۰ گزینه تصدی شهرداری تهران را اعلام کرد

علی اعطا در میانه نخستین جلسه فرایند کار شهردار تهران با حضور در جمع خبرنگاران اسامی ۳۰ گزینه تصدی شهرداری تهران را اعلام کرد.
برای شهرداری سرپرست انتخاب نمی‌کنیم/افشانی تا 24 آبان شهردار تهران می ماند

برای شهرداری سرپرست انتخاب نمی‌کنیم/افشانی تا 24 آبان شهردار تهران می ماند

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر گفت: برای شهرداری سرپرست انتخاب نمی‌کنیم و تا 24 آبان محمدعلی افشانی شهردار تهران است.