کد خبر: ۷۸۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد:
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سه سال اخیر، ۱۸ هزار تخلف آب و فاضلاب در استان کشف و اقدامات لازم در حوزه جمع آوری انجام شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید علی لدنی نڗاد در نشست با خبرنگاران افزود: با همکاری دستگاه قضایی و متولیان، اقدامات مناسبی در حوزه برخورد قانونی با متخلفین انشعاب های غیر مجاز انجام گرفته است.

لدنی نژاد مصرف انشعاب های غیر مجاز را چهار برابر انشعاب های مجاز دانست و بیان کرد: این موضوع به حقوق مشترکین قانونی ضربه می زند.

وی با اشاره به پوشش آب و فاضلاب شهری در استان، تصریح کرد: ۱۶ شهر استان با تاسیسات آبی پوشش داده شده و پنج شهر نیز دارای فاضلاب است.

لدنی نژاز ابراز داشت: در حال حاضر ۱۶۲ هزار مشترک آب و ۴۴ هزار مشترک فاضلاب در استان داریم و طول کل شبکه توزیع ۱۷۶۰ کیلومتر است.

وی تصریح کرد: از سال ۹۳ تاکنون افزایش ۲۵.۵ مشترکین آب و قریب به ۱۰۰ درصدی مشترکین فاضلاب استان را داشته ایم که این موضوع بهبود و توسعه ظرفیت های تولیدی و منابع آب را طلب می کند.

لدنی نژاد با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب، ابراز داشت: تغییرات آب و هوایی و خشکسالی تاثیراتی را نیز بر حوزه آب کشور و به تبع آن استان ما گذاشته است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان گفت: در سال جاری ۳۴ میلیون نفر در کشور دارای وضعیت تنش آبی هستند که ۳۳۰ شهر شامل این تنش می شود.

لدنی نڗاد خاطرنشان کرد: در استان طی سال ۹۳ هشت شهر دارای تنش آبی بود که با اقدامات همه جانبه و توسعه ظرفیت ها و بهبود شبکه انتقال، در حال حاضر چهار شهر یاسوج، مادوان، دیشموک و باشت دارای تنش آبی است که هدفگذاری هایی برای مدیریت صحیح این تنش انجام شده است.

وی بر هم خوردن موازنه تولید و مصرف را ایجاد کننده بحران آب دانست و بیان کرد: عدم مدیریت تنش آبی باعث بروز بحران آبی می شود.

لدنی نژاد متوسط بارندگی استان را ۲۶۳.۵ میلی متر دانست و بیان کرد: ۲۹.۸ کاهش متوسط بارندگی در سال زراعی جاری را داشته ایم که نسبت به بلند مدت ۵۱.۷ کاهش را نشان می دهد.

لدنی نژاد سرانه تولید آب استان را ۲۳۰ لیتر در شبانه روز و سرانه مصرف را ۱۵۰-۱۷۰ لیتر دانست و گفت: متوسط هدر رفت آب در استان ۲۵ درصد است.

وی افزود: سرانه مصرف آب شرب در استان ۲۶ درصد نسبت به متوسط کشوری بالاتر است.

لدنی نژاد بیان داشت: با توجه به اهمیت توسعه بخش مدیریت آب، در سه حوزه مدیریت تولید، مصرف و تقاضا برنامه ریزی هایی در حال انجام است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان با اشاره به نقش رسانه ها در توسعه، بر امید بخشی در جامعه تاکید کرد.

لدنی نژاد با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در حوزه توسعه استان، ابراز داشت: معارض محلی از موانع توسعه و تحقق اهداف در استان به ویژه در حوزه آبرسانی است.

وی با اشاره به وضعیت تنش آبی در برخی مناطق استان، اولویت را برای تامین آب شرب دانست و گفت: همکاری مردم برای تحقق پروژه های آبرسانی ضروری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.