کد خبر: ۷۸۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
بررسی شهرفردا از تحولات بازار مسکن
در حالی گزارش تحولات بازار مسکن توسط بانک مرکزی منتشر شد، که بررسی ها نشان می دهد با وجود کاهش 22 درصدی معاملات نسبت به اردیبهشت ماه ، شاخص کرایه مسکن نسبت به ماه گذشته حداقل 12.5 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» بر اساس تحولات بازار مسکن شهر تهران در خردادماه سال 1397 که برگرفته از آمارهاي خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است،نشان می دهد  ،تعداد معاملات آپارتمانهاي مسکوني شهر تهران به 14.6 هزار واحد مسکوني رسيد ،که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتيب 22 و 3.1 درصد کاهش نشان ميدهد. 

همچنین ، در ماه مورد گزارش، متوسط قيمت خريد و فروش يک متر مربع زيربناي واحد مسکوني معامله شده از طريق بنگاههاي معاملات ملکي شهر تهران65.1 ميليون ريال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتيب 8.9 و 45.8 درصد افزايش نشان ميدهد.

حجم معاملات مسکن بررسي توزيع تعداد واحدهاي مسکوني معامله شده در شهر تهران به تفکيک در خرداد ماه سال 1397 حاکي از آن است که از مجموع 14886 واحد مسکوني معامله شده، واحدهاي تا 5 سال ساخت با43.7 درصد بيشترين را به خود اختصاص داده اند.

 گزارش های مذکور در مقايسه با خردادماه سال قبل 3.1 واحد درصد کاهش يافته و در مقابل به واحدهاي با قدمت بيش از 15 سال افزوده شده است

متوسط قیمت یک متر مربع 9.8 درصد رشد کرد

آمارهاي خام سامانه ثبت معامالت امالک و مستغالت کشور توزيع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در خردادماه سال 1397 حاکي از آن است که از ميان مناطق 22 گانه شهر تهران، منطقه 5 با 13.1 درصد از کل معاملات ، بيشترين تعداد قراردادهاي مبايعه نامه را به خود اختصاص داده است. 

همچنين مناطق 4 و 2 به ترتيب با 8.9 و 8.3 درص د در رتبه هاي  بعدي قرار گرفته اند. در مجموع 71.6 درصد از کل تعداد معامالات انجام شده در شهر تهران در خردادماه سال جاری  در 11 منطقه شهربه ترتيب بيشترين فراواني شامل مناطق 5 ،4، 22  ،2 ،10 ،14 ،1 ،8 ،7 ،15 و 11 بوده و11 منطقه باقيمانده 28.4 درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.

 این گزار ش نشان می دهد متوسط قيمت يک متر مربع زيربناي واحد مسکوني معامله شده از طريق بنگاههاي معاملات ملکي شهر تهران 65.1 ميليون ريال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتيکب 8.9 و 45.8 درصد افزايش نشان ميدهد. 

بيشترين رشد متوسط قيمت در اين ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه 5( معادل 63.6درصد)و کمترين ميزان رشد به منطقه 20( معادل 16.6 درصد) تعلق دارد. 

اجاره بها 12.5 درصد گران شد 

گزارش های برگرفته از آمارهاي خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور و همچنین شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي و اجاره بها؛ اداره آمار اقتصادي بانک مرکزي  نشان می دهد ، در خردادماه سال 1397 متوسط قيمت خريد و فروش يک متر مربع واحد مسکوني در شهر تهران به 65.1 ميليون ريال رسيد که نسبت به ماه مشابه سال قبل 45.8 درصد افزايش نشان ميدهد. 

تعداد معاملات انجام شده طي اين ماه 9/14 هزار فقره بود که نسبت به خردادماه سال 1396 معادل 3.1 درصد کاهش دارد. بررسي تحولات بازار اجاره بهاي مسکن در خردادماه سال 1397 مويد آن است که شاخص کرايه مسکن اجاري در شهر تهران و در کل مناطق شهري نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتيب 12.5 و 10.4درصد رشد نشان ميدهد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.