کد خبر: ۷۸۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
وزیر نیرو گفت: قرارداد فروش آب به کویت که قبلا در دهه هشتاد مطرح شد با مخالفت بنده در آن زمان و الان جلوگیری شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اردکانیان وزیر نیرو در ننشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: نسبت به سال گذشته در سطح کشور 26 درصد کمبود بارش داشتیم، در استان هرمزگان، کرمان سیستان و بلوچستان و فارس بیشترین کمبود را داشته ایم.

وی افزود: ما یک جامعه بد مصرف هستیم، نقش خودمان در بحران را نباید نادیده گرفت، این موضوع فرصتی است که نگاهی به نوع مصرف و بهبود مصرف کنیم،کم بارشی امسال روی تولید برق هم تاثیر داشته و 4500 مگاوات کاهش تولید برق آبی داشته ایم و این یعنی شروع خاموشی‌ها در کشور، البته برنامه ریزی کرده‌ایم تا از خاموشی گذر کنیم.

وزیر نیرو در مورد مشکلات خوزستان و کرمانشاه در مورد آب شرب گفت: دو استان تحت تاثیر مشکل آب هستند، ما در آبادان و خرمشهر مشکل شوری آب داشتیم چون در حالت مد بودیم آب شور بیشتر وارد رودخانه می شد تمهیداتی داشته‌ایم و با انتقال آب تونل غدیر این مشکلات حل می‌شود ان شا الله تا 15 تیرماه طرح آبرسانی غدیر به بهره برداری می‌رسد. مشکل کم آبی کسانی را خارج از کشور برای التهاب ایجاد می‌کنند هیچ تصمیمی طرحی پروژه ای برای انتقال و فروش قطره‌ای آب به خارج وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد:‌ قرارداد فروش آب به کویت که قبلا در دهه هشتاد مطرح شد با مخالفت بنده در آن زمان و الان جلوگیری شد، این صحبت‌های من هم باعث نمی‌شود عده ای در فضای مجازی دیگر درباره این موضوع صحبت نکنند، موضوع آب می‌تواند ایجاد تحرکات کند و من از هوشیاری اصحاب رسانه تشکر می‌کنند طرح مطلب در این موارد را با روابط عمومی سازمان آب هماهنگ کنند.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.