کد خبر: ۷۸۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
وزیر نیرو گفت: قرارداد فروش آب به کویت که قبلا در دهه هشتاد مطرح شد با مخالفت بنده در آن زمان و الان جلوگیری شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اردکانیان وزیر نیرو در ننشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: نسبت به سال گذشته در سطح کشور 26 درصد کمبود بارش داشتیم، در استان هرمزگان، کرمان سیستان و بلوچستان و فارس بیشترین کمبود را داشته ایم.

وی افزود: ما یک جامعه بد مصرف هستیم، نقش خودمان در بحران را نباید نادیده گرفت، این موضوع فرصتی است که نگاهی به نوع مصرف و بهبود مصرف کنیم،کم بارشی امسال روی تولید برق هم تاثیر داشته و 4500 مگاوات کاهش تولید برق آبی داشته ایم و این یعنی شروع خاموشی‌ها در کشور، البته برنامه ریزی کرده‌ایم تا از خاموشی گذر کنیم.

وزیر نیرو در مورد مشکلات خوزستان و کرمانشاه در مورد آب شرب گفت: دو استان تحت تاثیر مشکل آب هستند، ما در آبادان و خرمشهر مشکل شوری آب داشتیم چون در حالت مد بودیم آب شور بیشتر وارد رودخانه می شد تمهیداتی داشته‌ایم و با انتقال آب تونل غدیر این مشکلات حل می‌شود ان شا الله تا 15 تیرماه طرح آبرسانی غدیر به بهره برداری می‌رسد. مشکل کم آبی کسانی را خارج از کشور برای التهاب ایجاد می‌کنند هیچ تصمیمی طرحی پروژه ای برای انتقال و فروش قطره‌ای آب به خارج وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد:‌ قرارداد فروش آب به کویت که قبلا در دهه هشتاد مطرح شد با مخالفت بنده در آن زمان و الان جلوگیری شد، این صحبت‌های من هم باعث نمی‌شود عده ای در فضای مجازی دیگر درباره این موضوع صحبت نکنند، موضوع آب می‌تواند ایجاد تحرکات کند و من از هوشیاری اصحاب رسانه تشکر می‌کنند طرح مطلب در این موارد را با روابط عمومی سازمان آب هماهنگ کنند.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.