کد خبر: ۷۸۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان سمنان:
مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک سمنان از اجرایی شدن طرح شمیم یا یکپارچه ملک در استان خبر داد و گفت: هفت هزار پلاک ثبتی در بانک اطلاعات املاک استان سمنان جانمایی شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ولی‌الله عبدی کمیشانی به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه بابیان اینکه از سال گذشته طرح شمیم یا همان شبکه ملی یکپارچه ملک در استان در حال اجرا است، ابراز داشت: در این طرح هفت هزار پلاک ثبتی در بانک اطلاعات املاک استان جانمایی شده است.

وی افزود: در طرح  شمیم چهار ایستگاه ثابت گیرنده‌های ماهواره‌ای برای پوشش کل اراضی استان نصب‌شده است که امیدواریم تا پایان سال بتوانیم کار ثبت پلاک‌ها را در بانک اطلاعات املاک استان به ثبت برسانیم.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان سمنان بابیان اینکه همگام با دولت الکترونیک در استان نیز به دنبال الکترونیکی شدن اسناد ثبتی هستیم، ابراز داشت: تاکنون این طرح در شهرهای سرخه و سمنان انجام‌شده است که تا پایان سال مابقی شهرهای استان نیز تحت پوشش این طرح قرار خواهد گرفت.

کمیشانی درآمد اداره ثبت را ۱۴ میلیارد تومان برشمرد و تصریح کرد: سال گذشته ۶۰۵ مورد شرکت به‌صورت الکترونیکی در سامانه به ثبت رسید که با اجرای طرح‌های الکترونیک پیش‌بینی می‌شود این تعداد امسال افزایش یابد.

وی بابیان اینکه طرح ملی کاداستر در راستای توسعه الکترونیک و مکانیزه ارائه خدمات ثبتی در استان سمنان هم‌زمان با سراسر کشور در حال اجرا است، افزود: این طرح از زمین‌خواری، کلاه‌برداری و صدور اسناد مالکیت معارض جلوگیری می‌کند و در آن اطلاعات حقوقی مالک و تمامی اراضی ملی دولتی و غیردولتی ثبت می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.