کد خبر: ۷۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: ۳۰ روستای استان خراسان شمالی به منطقه هدف گردشگری تبدیل می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا رجب‌زاده در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ویژه تابستان 97 اظهار داشت: علاوه بر این که دو روستا به عنوان روستاهای شاخص بوم‌گردی و مقصد گردشگری معرفی شده‌اند، 30 روستای دیگر نیز در حال تجهیز امکانات برای جذب بیشتر مسافران است که این روستاهای گردشگری می تواند یکی از ظرفیت‌های جدی بخش گردشگری محسوب شود.

وی با بیان این که خراسان شمالی تفرجگاه های شاخصی دارد که باید به اطلاع عموم مردم برسد، افزود:بخش خصوصی باید در راستای تقویت حوزه گردشگری بسیار فعال تر شود. ضمن این که ما نیز از این موضوع استقبال کنیم و مورد حمایت قرار می دهیم.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی درباره سوانح جاده‌ای هم خاطرنشان کرد: میانگین زمان رسیدن عوامل خدمات رسان به صحنه تصادفات و حادثه بسیار حائز اهمیت است بنابراین در این بخش باید آمار استان های موفق هم مورد توجه قرار گیرد تا بدانیم این استان نسبت به سطح کشوری از چه جایگاهی برخوردار است.

وی تصریح کرد: هزینه‌های زیادی برای بهبود وضعیت راه ها صرف شده است و هر سال با اتفاقات خوبی در این حوزه روبه رو هستیم و با استانداردهای لازم در حال ارتقای شاخص ها هستیم اما باید آمار تصادفات و افزایش آن مورد آسیب شناسی جدی قرار گیرد.

رجب‌زاده در بحث تصادفات یکی از عوامل جدی بروز حادثه را بی توجهی راننده به مسیر جلو ذکر کرد و گفت:در این حوزه نیازمند فرهنگ سازی و ارائه آموزش های لازم هستیم.

وی هم چنین شناسایی آسیب‌های نگهداشت راه‌ها و نصب علائم ایمنی و راه اندازی کیوسک های اطلاعاتی درباره تفرجگاه‌های در مبادی ورودی شهرها را خواستار شد تا اطلاعات جامعی در اختیار مسافران قرار گیرد.

معاون استاندار با تاکید بر این که در بخش تقویت حوزه گردشگری نباید از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی غافل شد، ادامه داد: این شبکه‌ها در حال حاضر یک ظرفیت بزرگ تبلیغاتی محسوب می‌شود و حتی گروه‌هایی مختص معرفی حوزه‌های گردشگری استان‌ها هم فعال شده‌اند که می‌توان از این طریق خراسان شمالی را به مردم دیگر مناطق کشور معرفی کرد.

رجب‌زاده در پایان گفت: مشکلات و نواقص سرویس های بهداشتی و رستوران‌های بین راهی مورد بازنگری و بازدید مستمر قرار گیرد زیرا به‌زودی اوج گیری سفرهای تابستانی را شاهد خواهیم بود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.