کد خبر: ۷۸۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با شهرفردا
رییس کمیسیون اقتصادی گفت : مردم و مجلس هم اکنون بجای انکار گرانی در بخش های مختلف اقتصادی انتظار مدیریت فعال بازار ،حذف رانتها ،تزریق به موقع کالا و بازگرداندن سرمایه در مسیر سلامت خود را دارند.
محمدرضاپورابراهیمی ، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،   با اشاره به گرانیهای اخیر گفت : مدیران اقتصادی کشور باید برنامه مدون برای کنترل همه جانبه بازار داشته باشند و ابزار کنترلی آن را نیز در اختیار دارند.

وی افزود: ورود موثر دولت ؛حذف رانتها ، تزریق به موقع کالاها و مدیریت بازار موثرترین اقدامی است که اکنون مردم و مجلس به جای انکار گرانیها انتظار دارند از دولت ببینند.

این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که خرید 59 هزار سکه توسط دو نفر چه توضیحی دارد ، تاکید کرد : در زمان کاهش ارزش پول به شکل منطقی باید روند واردات کاهش پیدا کند وقتی روند واردات افزایش یافته و میزان ثبت سفارش کالا از 20 میلیارد دلار میگذرد باید دانست مشکلی در میان است؛ خرید 59 هزار سکه توسط دو نفر و عملکرد بانک مرکزی نیز قابلیت پیگیری دارد.

پورابراهیمی گفت: در حال حاضر ارز لنگر اصلی اقتصاد کشور است و بازارهای گوناگون کشور دستخوش نوسانات این کالا قرار دارد، اگر مدیریتی نسبت به بازار ارز­  صورت نگیرد، شرایط از این‌که هست بدتر  نیز خواهد شد و گویا دولت هم این بخش را به حال خود رها کرده است، امروز در کشور ما دلیل و علل و فرمول و مؤلفه‌ای برای محاسبه نرخ ارز با چنین قیمتهایی وجود ندارد مگر اینکه بازار ارز متأثر از مکانیزم عرضه و تقاضا و هیجانات ناشی از دلال‌بازی شود.
برچسب ها: گرانی ، سکه ، ارز ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق گسترده در یک منزل مسکونی در خیابان فلاح خبر داد و گفت: متاسفانه 4 تن دز این حادثه به شدت دچار سوختگی از نواحی مختلف بدن شده اند.
تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

شهردار تهران صبح امروز لایحه بودجه ۱۳۹۸ را تقدیم مجلس کرد.