کد خبر: ۷۸۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با شهرفردا
رییس کمیسیون اقتصادی گفت : مردم و مجلس هم اکنون بجای انکار گرانی در بخش های مختلف اقتصادی انتظار مدیریت فعال بازار ،حذف رانتها ،تزریق به موقع کالا و بازگرداندن سرمایه در مسیر سلامت خود را دارند.
محمدرضاپورابراهیمی ، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،   با اشاره به گرانیهای اخیر گفت : مدیران اقتصادی کشور باید برنامه مدون برای کنترل همه جانبه بازار داشته باشند و ابزار کنترلی آن را نیز در اختیار دارند.

وی افزود: ورود موثر دولت ؛حذف رانتها ، تزریق به موقع کالاها و مدیریت بازار موثرترین اقدامی است که اکنون مردم و مجلس به جای انکار گرانیها انتظار دارند از دولت ببینند.

این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که خرید 59 هزار سکه توسط دو نفر چه توضیحی دارد ، تاکید کرد : در زمان کاهش ارزش پول به شکل منطقی باید روند واردات کاهش پیدا کند وقتی روند واردات افزایش یافته و میزان ثبت سفارش کالا از 20 میلیارد دلار میگذرد باید دانست مشکلی در میان است؛ خرید 59 هزار سکه توسط دو نفر و عملکرد بانک مرکزی نیز قابلیت پیگیری دارد.

پورابراهیمی گفت: در حال حاضر ارز لنگر اصلی اقتصاد کشور است و بازارهای گوناگون کشور دستخوش نوسانات این کالا قرار دارد، اگر مدیریتی نسبت به بازار ارز­  صورت نگیرد، شرایط از این‌که هست بدتر  نیز خواهد شد و گویا دولت هم این بخش را به حال خود رها کرده است، امروز در کشور ما دلیل و علل و فرمول و مؤلفه‌ای برای محاسبه نرخ ارز با چنین قیمتهایی وجود ندارد مگر اینکه بازار ارز متأثر از مکانیزم عرضه و تقاضا و هیجانات ناشی از دلال‌بازی شود.
برچسب ها: گرانی ، سکه ، ارز ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.