کد خبر: ۷۸۵۲۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
پدراملاک ایران در گفتگو با شهرفردا
مدیرعامل اتحادیه املاک گفت: شیب قیمت مسکن که در اردیبهشت ماه افزایش یافت تا حدودی در خردادماه متعادل شد؛اما روند اجاره بها با شروع فصل جابه جایی روند صعودی داشته است.
مصطفی قلی خسروی ،مدیرعامل اتحادیه مشاوران املاک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به روند قیمت مسکن گفت : هرچند در اردیبهشت ماه قیمت مسکن با شیب تندی همراه شد که علت آن را باید سکون فروردین ماه دانست ،اما شیب قیمت در خردادماه کمتر بوده و می توان گفت متوقف شده است.

وی افزود: افزایش قیمت مسکن خارج از توان خریداران در شرایط رکود تنها می تواند بازار مسکن از رونق خارج کرده و خریداران را برای مدت نامعلوم از خرید ملک منصرف کند.


پدر املاک ایران ادامه داد: رونق مسکن پس از سالها رکود با بسته های حمایتی دولت شروع شد و با کاهش سود بانکی ، افزایش قیمت دلار و هیجانات بازار مالی شدت گرفت .


وی خاطر نشان کرد : تلاش مردم برای جلوگیری از افت سرمایه و ارزش پول ملی با هجوم به بازار طلا ،دلار و مسکن تجلی می یابد و اجتناب ناپذیراست.


خسروی تصریح کرد :به نظر می رسد شیب گرانی در خردادماه مهار شده ؛اما صعود اجاره با شروع فصل جابه جایی روند پرشتابی به خود گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.