کد خبر: ۷۸۵۲۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
پدراملاک ایران در گفتگو با شهرفردا
مدیرعامل اتحادیه املاک گفت: شیب قیمت مسکن که در اردیبهشت ماه افزایش یافت تا حدودی در خردادماه متعادل شد؛اما روند اجاره بها با شروع فصل جابه جایی روند صعودی داشته است.
مصطفی قلی خسروی ،مدیرعامل اتحادیه مشاوران املاک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به روند قیمت مسکن گفت : هرچند در اردیبهشت ماه قیمت مسکن با شیب تندی همراه شد که علت آن را باید سکون فروردین ماه دانست ،اما شیب قیمت در خردادماه کمتر بوده و می توان گفت متوقف شده است.

وی افزود: افزایش قیمت مسکن خارج از توان خریداران در شرایط رکود تنها می تواند بازار مسکن از رونق خارج کرده و خریداران را برای مدت نامعلوم از خرید ملک منصرف کند.


پدر املاک ایران ادامه داد: رونق مسکن پس از سالها رکود با بسته های حمایتی دولت شروع شد و با کاهش سود بانکی ، افزایش قیمت دلار و هیجانات بازار مالی شدت گرفت .


وی خاطر نشان کرد : تلاش مردم برای جلوگیری از افت سرمایه و ارزش پول ملی با هجوم به بازار طلا ،دلار و مسکن تجلی می یابد و اجتناب ناپذیراست.


خسروی تصریح کرد :به نظر می رسد شیب گرانی در خردادماه مهار شده ؛اما صعود اجاره با شروع فصل جابه جایی روند پرشتابی به خود گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.