کد خبر: ۷۸۲۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
کشتی آرای در گفت‌وگو با شهرفردا:
رییس اتحادیه طلا گفت: سکه به علت تقاضای اضافی دچار حباب 400 تا 500 هزار تومانی شده و به نظر می‌رسد کمپین نخریدن طلا هم نتواند اثری بر کنترل بازار بجا بگذارد.
محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به روند قیمت طلا و سکه گفت: قیمت طلا تابعی از قیمت های جهانی است و نمی تواند دچار حباب یا هر افزایش قیمت دیگری شود.

وی افزود: اما بروز حباب در سکه محتمل است و به نظر می‌رسد قیمت کنونی سکه 400 تا 500 هزارتومان حباب دارد که علت آنهم باید در افزایش تقاضا جستجو کرد.

کشتی آرا ادامه داد: هیجانات روانی بازار و افزایش تقاضا که ناشی از تغییرات قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی است باعث شده تا مردم برای جلوگیری از افت سرمایه خود آن را تبدیل به دارایی کنند.

سکه حباب 500 هزار تومانی دارد/ کاهش ارزش پول دلیل اصلی نوسان سکه

وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تقاضا تنها در بازارهای داخلی دنبال می شود یا از کشورهای همسایه نیز تقاضای مازاد به بازار تزریق می شود؟ گفت: درباره سمت و سوی تقاضا در بازار چیزی نمی دانم ،اما بدون شک مادامیکه تقاضای اضافی برای سکه وجود دارد روند صعودی قیمت نیز ادامه خواهد داشت.

رییس اتحادیه طلا و جواهر همچنین در پاسخ به اثرات احتمالی "کمپین نخریدن طلا و سکه " گفت : از آنجا که سکه و طلا کالای ضروری نیست و افراد با تصمیم و انتخاب اقدام به خریداری آن می کنند نمی توان به کسی توصیه کرد طلا بخرد یا نخرد.

وی ادامه داد: گمان نمی رود این کمپین اثری در وضعیت بازار بجا بگذارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.