کد خبر: ۷۸۲۵۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
استاندار خراسان شمالی:
استاندار خراسان شمالی در سومین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد: طرح ملی مبارزه با مواد مخدر باید نقشه راه دستگاه‌های اجرایی استان باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا صالحی در سومین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: بر اساس بند 57 برنامه ششم توسعه قرار است تا مبارزه همه‌جانبه با ‏مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در ‏‏چارچوب سیاست‌های کلی ابلاغی و مدیریت مصرف باهدف کاهش 25 درصدی اعتیاد تا ‏پایان برنامه انجام شود.

استاندار خراسان شمالی بابیان این‌که نکته اصلی این طرح، ایجاد همفکری و تعامل همه‌جانبه است، افزود: در راستای اجرای هر چه‌بهتر طرح ملی مبارزه با مواد مخدر تمامی دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و انتظامی برنامه‌های عملیاتی خود را اعلام کنند تا اقدامات استان بر اساس برنامه جدول زمان‌بندی باشد. 

وی ادامه داد: اولویت اول این طرح ملی پیشگیری از ورود افراد سالم به حوزه مواد مخدر و اعتیاد  و در ادامه، مهار و کاهش معتادان است و تأکید می‌کنم بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد برای گسترش رویکرد اجتماعی در امر مبارزه با مواد مخدر الزامی است.

صالحی همچنین گفت: جلوگیری از تغییر الگوی مصرف از مواد مخدر کم‌خطر به مواد پرخطر از دیگر اولویت‌ها و سیاست‌های این طرح ملی است و تحقق اهداف این طرح ملی به تعامل آحاد جامعه نیاز دارد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ارتقای نشاط اجتماعی را راهکاری برای کاهش آسیب اعتیاد قلمداد کرد و اظهار کرد: افسردگی، اضطراب، دغدغه و مشکلات از عوامل بروز اعتیاد است و ما باید با ایجاد نشاط در جامعه برای شاد کردن مردم گام برداریم و دستگاه‌های فرهنگی باید در این حوزه راهکار عملیاتی ارائه دهند.

صالحی در ادامه بیان کرد: بر راه‌اندازی هیئت‌های اندیشه‌ورز در استان باهدف بیان مشکلات و آسیب‌ها و  ارائه راهکارهای عملیاتی تأکیددارم و یادآور می‌شوم با اعطای حکم به امثال بنده تزریق سواد و تخصص نشده و کار ما مدیریت است و برای پیشبرد اهداف استان از نظرات کارشناسان تخصصی در حوزه‌های مختلف بهره‌مند خواهیم شد.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع وزیر کشور به خراسان شمالی خطاب به اعضای شورا هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تأکید کرد: پیشنهادهای خود برای اجرای طرح ملی مبارزه با مواد مخدر را به دبیرخانه شورا ارائه دهید.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر بهره‌مندی بیشتر از توانایی جوانان و هم‌چنین با اشاره به شعار امسال سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر "اول گوش کن، گوش کردن به کودکان و جوانان گام نخست در کمک به رشد سالم و ایمن آن‌هاست"، تأکید کرد: در اینجا گوش دادن همراه با توجه کردن است بنابراین در راستای تحقق این شعار در گام نخست خود باید عامل باشیم و گوش‌داده و توجه کنیم.

در ادامه این نشست، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هم اظهار داشت:  در راستای مبارزه با مواد مخدر باید فرهنگ نه گفتن به مواد مخدر در جامعه تسری یابد و در یک رویکرد اجتماعی، مردم در این مبارزه مشارکت جدی داشته باشند.
محمود ثمینی افزود: بر بهره‌مندی بیشتر از سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر تأکیددارم چراکه آنان از جنس مردم هستند و با مسئولیت‌پذیری می‌توانند خدمات بیشتری را ارائه دهند.

در این نشست برنامه‌های سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر از سوی کمیته‌های تخصصی ذیل شورا ارائه شد و طرح ملی مبارزه با مواد مخدر، روان‌گردان‌ها و پیش سازه‌ها با رویکرد اجتماعی در برنامه ششم توسعه در یک برنامه ۵ ساله برای طراحی و تدوین طرح استانی متناظر آن تبیین شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.