کد خبر: ۷۸۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
در چهل و پنجمین جلسه علنی شورای رشت:
در چهل و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت به ارسال لیست مشاوران شهردار رشت که اخیراً قرارداد همکاری با شهرداری منعقد کرده‌اند تأکید شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رئیس شورای اسلامی شهر در ابتدای این جلسه با تبریک به بهراد ذاکری به‌واسطه حضور در شورای شهر اظهار کرد: از تلاش‌های جلال‌الدین محمد شکریه عضو سابق شورای رشت که به دلایلی از ادامه فعالیت در شورا استعفا کرده سپاسگزاریم.

سید امیرحسین علوی با اشاره به پخش زنده فوتبال ایران و مراکش در پیاده راه فرهنگی رشت گفت: پیروزی تیم فوتبال جمهوری اسلامی ایران موجب شورونشاط مضاعفی در بین شهروندان شد و امیدوارم این اتفاقات شیرین تداوم داشته باشد.

عضو جدید شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در شورای رشت اظهار کرد: به این باور که حق گرفتنی است اعتقاددارم.

بهراد ذاکری با اشاره به اینکه هر حقی با مسئولیت متناظری همراه است افزود: مسئولیت در برابر حقوق دیگران و در جایگاه شورایی، حقوق شهروندان و آیندگان، مطالبه گری و پاسخ‌گویی میوه شیرین این فرآیند است.

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به رونمایی از شش دستگاه خودروی نیمه سنگین در آتش‌نشانی شهرداری رشت اظهار کرد: کارکنان سازمان آتش‌نشانی بسیار خدوم و فعال بوده و مأموریت‌ها و وظایفی که بر عهده‌دارند را به‌خوبی انجام می‌دهند.

فاطمه شیرزاد به خرید نردبان ۵۵ متری سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: شهروندان از عملکرد سازمان آتش‌نشانی رضایت خاطر داشته و امیدوارم به‌زودی پهپادهای ویژه به‌منظور انجام عملیات‌های امداد و نجات برای سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت خریداری و به تجهیزات آن اضافه شود.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی درمانگاه هموفیلی در رشت نیازمند ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار است تصریح کرد: راه‌اندازی این درمانگاه نیازمند تزریق اعتبار ۲۰۰ میلیون تومانی توسط شهرداری رشت بوده و امیدوارم این مهم هر چه سریع‌تر توسط شهردار رشت پیگیری و به سرانجام برسد.

شیرزاد به عقد قراردادهای میلیونی شهرداری رشت با تعدادی از مشاوران خاطرنشان کرد: مشاورین متعددی اخیراً به شهرداری رشت معرفی‌شده و شهردار رشت موظف است لیست مشاوران را در اسرع وقت به شورا ارسال کند.

وی به تهاترهای انجام‌شده در شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: لیست تهاترها باید به شورا ارسال‌شده و مباحثی که در این حوزه مطرح است باید بررسی و تعیین تکلیف شود.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز با تبریک به بهراد ذاکری عضو جدید شورای رشت به‌واسطه حضور در شورای رشت اظهار کرد: جلال‌الدین محمد شکریه طی مدت فعالیتش در شورای رشت خدمات فراوانی در راستای رفع مشکلات انجام داد و بنا به دلایلی فعالیت در اتاق اصناف گیلان را برای ادامه خدمت انتخاب کرد.

اسماعیل حاجی پور با بیان اینکه شورا مکان مقدسی است افزود: فعالیت در شورا کار آسانی نیست و فرصت خدمت به مردم با لطف و عنایات پروردگار و الطاف شهروندان نصیب ما شده است.

وی با اشاره به اینکه از شهردار رشت گلایه دارم گفت: با تمامی انتقاداتی که پیرامون شهردار مطرح است معتقدم نباید شهردار رشت را مرکز انتقادات قرار بدهیم و اگر مشکلی وجود دارد باید به‌طور خصوصی مطرح و رفع مشکل کنیم.

حاجی پور با تأکید به برخورد شهردار رشت با پیمانکاران متخلف تأکید کرد: تسریع در راه‌اندازی شرکت تعاونی شهرداری رشت بسیاری از دغدغه‌های حوزه کارگری را برطرف کرده و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که امیدواری در قلب‌های مردم ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه شهردار رشت فردی توانمند است بیان کرد: انتقادات اعضای شورای رشت از شهردار به‌منظور رفع مشکلات شهر و شهروندان است و مسدود شدن ۲۱ مرحله حساب‌های شهرداری رشت نیز باید با درایت و همکاری کنترل و برطرف شود.

شهردار رشت نیز با حضور در چهل و پنجمین جلسه علنی شورای شهر اظهار کرد: طی چند هفته گذشته درباره مسدود شدن ۲۱ مرحله‌ای حساب‌های شهرداری رشت مباحث مختلفی مطرح‌شده و باید انتظاراتی که از شهرداری رشت وجود دارد را بررسی کنیم.

مسعود نصرتی با اشاره به برخی از پرونده‌های حقوقی علیه شهرداری در محاکم قضایی رشت افزود: ۲۱ پرونده حقوقی که منتهی به صدور رأی محکومیت علیه شهرداری رشت شد مربوط به سال‌های گذشته است.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت چک‌های برگشتی متعددی مربوط به سال‌های گذشته دارد گفت: ۷۴ فقره چک برگشتی ارثیه سال‌های گذشته برای شهرداری رشت بوده که باید تعیین تکلیف شود.

نصرتی با اشاره به پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت بیان کرد: کلنگ زنی شش پروژه عمرانی شهرداری رشت طی شش هفته آینده در رشت انجام می‌شود و در حال حاضر تمامی این پروژه‌ها فاقد طرح هستند.

شهردار رشت با اشاره به دیدار با معاون رئیس‌جمهور طی هفته جاری تصریح کرد: چهارشنبه هفته جاری در راستای رفع مشکلات دو رودخانه رشت دیداری با محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور برگزار می‌شود و امیدوارم طی این دیدار دو رودخانه رشت پس از سال‌ها انتظار ساماندهی شوند.

در جلسه امروز شورای رشت بهراد ذاکری پس از ادای سوگند به‌عنوان عضو جدید شورای رشت فعالیت خود را آغاز کرد.
برچسب ها: شهرفردا ، گیلان ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.