کد خبر: ۷۸۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
مدیرکل بنیاد مسکن گیلان مطرح کرد
رئیس ستاد معین مدیریت بحران استان در روستای کاکرود گفت: درصورتی‌که دهیاران زمینی ایمن را به بنیاد مسکن معرفی کنند به سیل‌زدگان وام بلاعوض برای احداث منازل پرداخت می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد اکبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران در رشت با اشاره به جاری شدن سیل و رانش زمین در روستای کاکرود بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر اظهار کرد: از روز حادثه تاکنون جمعیت احمر در تلاش است تا مفقود شدگان را پیدا کند اما تاکنون موفق نبوده است.

وی برقراری راه ارتباطی روستای کاکرود با روستاهای هم‌جوار را از دیگر اولویت‌های ستاد بحران در محل حادثه دانست و افزود: در تلاش هستیم تا راه ارتباطی کاکرود با چهار روستای دیگر به‌صورت موقت فراهم شود.

رئیس ستاد معین مدیریت بحران استان در روستای کاکرود با بیان اینکه هلال‌احمر در حال توزیع آذوقه به سیل‌زدگان است گفت: هلال‌احمر در دو بخش یافتن اجساد و توزیع آذوقه بین سیل‌زدگان در تلاش است تا از درد و آلام سیل‌زدگان بکاهد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از نهایی شدن امور مربوط به راه ارتباطی روستای کاکرود خبر داد و تصریح کرد: جست‌وجوها هنوز برای یافتن چهار تن از مفقود شدگان حادثه سیل و رانش زمین در روستای کاکرود ادامه دارد و تعداد جان‌باختگان از چهار تن فراتر نرفته است.

اکبرزاده در پاسخ به اینکه مقررشده تا روستا در پی رانش‌های مکرر تخلیه شود بیان کرد: تخلیه روستا به‌شدت تکذیب می‌شود چون هنوز سه گروه از مهندسین مشاور در محل حادثه حضور دارند و در حال بررسی رانش در شعاع محل حادثه هستند.

وی با به این اینکه تخلیه روستای کاکرود از سکنه تنها در حد احتمال است و قطعی نشده خاطرنشان کرد: قطعی شدن تصمیم درباره خالی شدن روستای کاکرود از سکنه تا فردا شب نهایی می‌شود.

رئیس ستاد معین مدیریت بحران استان در روستای کاکرود درباره ساخت مسکن برای سیل‌زدگان کاکرود افزود: تاکنون چهار منزل مسکونی به‌صورت 100 درصد تخریب‌شده‌اند و دهیاران در حال تلاش هستند تا زمینی ایمن را مشخص تا بنیاد مسکن با وام بلاعوض به سیل‌زدگان صاحب‌خانه شوند و منازل خود را بسازند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.