کد خبر: ۷۸۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
مدیرکل بنیاد مسکن گیلان مطرح کرد
رئیس ستاد معین مدیریت بحران استان در روستای کاکرود گفت: درصورتی‌که دهیاران زمینی ایمن را به بنیاد مسکن معرفی کنند به سیل‌زدگان وام بلاعوض برای احداث منازل پرداخت می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد اکبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران در رشت با اشاره به جاری شدن سیل و رانش زمین در روستای کاکرود بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر اظهار کرد: از روز حادثه تاکنون جمعیت احمر در تلاش است تا مفقود شدگان را پیدا کند اما تاکنون موفق نبوده است.

وی برقراری راه ارتباطی روستای کاکرود با روستاهای هم‌جوار را از دیگر اولویت‌های ستاد بحران در محل حادثه دانست و افزود: در تلاش هستیم تا راه ارتباطی کاکرود با چهار روستای دیگر به‌صورت موقت فراهم شود.

رئیس ستاد معین مدیریت بحران استان در روستای کاکرود با بیان اینکه هلال‌احمر در حال توزیع آذوقه به سیل‌زدگان است گفت: هلال‌احمر در دو بخش یافتن اجساد و توزیع آذوقه بین سیل‌زدگان در تلاش است تا از درد و آلام سیل‌زدگان بکاهد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از نهایی شدن امور مربوط به راه ارتباطی روستای کاکرود خبر داد و تصریح کرد: جست‌وجوها هنوز برای یافتن چهار تن از مفقود شدگان حادثه سیل و رانش زمین در روستای کاکرود ادامه دارد و تعداد جان‌باختگان از چهار تن فراتر نرفته است.

اکبرزاده در پاسخ به اینکه مقررشده تا روستا در پی رانش‌های مکرر تخلیه شود بیان کرد: تخلیه روستا به‌شدت تکذیب می‌شود چون هنوز سه گروه از مهندسین مشاور در محل حادثه حضور دارند و در حال بررسی رانش در شعاع محل حادثه هستند.

وی با به این اینکه تخلیه روستای کاکرود از سکنه تنها در حد احتمال است و قطعی نشده خاطرنشان کرد: قطعی شدن تصمیم درباره خالی شدن روستای کاکرود از سکنه تا فردا شب نهایی می‌شود.

رئیس ستاد معین مدیریت بحران استان در روستای کاکرود درباره ساخت مسکن برای سیل‌زدگان کاکرود افزود: تاکنون چهار منزل مسکونی به‌صورت 100 درصد تخریب‌شده‌اند و دهیاران در حال تلاش هستند تا زمینی ایمن را مشخص تا بنیاد مسکن با وام بلاعوض به سیل‌زدگان صاحب‌خانه شوند و منازل خود را بسازند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.