کد خبر: ۷۷۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
در حالی‌ که عربستان سعودی و روسیه اعلام کرده اند خود را برای افزایش تولید آماده می‌کنند، قیمت نفت ۳ درصد معادل ۲ دلار در هر بشکه سقوط کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  خبرگزاری رویترز اعلام کرد که روز جمعه، قبل از دیدار اوپک در هفته آینده، درحالی‌که بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان، عربستان سعودی و روسیه، تاکید کردند خود را برای افزایش تولید آماده می‌کنند، قیمت نفت ۳ درصد یا ۲ دلار در هر بشکه سقوط کرد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت ۲.۵۶ دلار سقوط کرد و به ۷۳.۳۸ دلار رسید.

قیمت نفت خام تگزاس غرب آمریکا هم در هر بشکه ۱.۹۸ دلار سقوط کرد و به ۶۴.۹۱ دلار رسید. این شاخص نفتی در معاملات بامداد امروز در بدترین سقوط خود تا قیمت ۶۴.۵۸ دلار هم پایین آمده بود.

قیمت نفت برنت طی هفته گذشته که به معاملات دیشب منتهی شد،  بیش از ۴ درصد سقوط کرد، درحالی‌که نفت خام آمریکا این هفته ۱.۳ درصد افت داشته است.

باب یاگر، مدیر انرژی شرکت میزوهو در نیویورک، گفت: ما در حالی به سوی برگزاری اجلاس اوپک پیش می‌رویم که همه در مورد افزایش تولید صحبت می‌کنند. تنها سوالی که وجود دارد این است که این افزایش تولید تا چه حد خواهد بود.

وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک، پس از مذاکره با وزیر انرژی سعودی، خالد الفالح، اعلام کرد که هر دو کشور اصولاً از طرح افزایش تدریجی عرضه نفت پشتیبانی می‌کنند. او گفت یک گزینه، می‌تواند افزایش تدریجی ۱.۵ میلیون بشکه‌ای تولید نفت باشد که از اول جولای آغاز شود.

فالح هیچ سرنخِ مشخصی در مورد این که در اجلاس پیش روی اوپک در وین، چه تصمیمی گرفته خواهد شد، ارائه نکرد، اما گفت: باید دید که به چه نتیجه‌ای خواهیم رسید، اما من معتقدم ما به توافقی خواهیم رسید که بیشتر از همه، بازارها را راضی کند.

گِرگ مک‌کنا، استراتژیست ارشد بازار در شرکت کارگذاری سهام آکسی‌تریدر، گفت: حدس من این است که این افزایش تولید رقمی کمتر از یک میلیون بشکه در روز خواهد بود، که آمریکا از عربستان سعودی خواسته بود.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.