کد خبر: ۷۷۸۸۳
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
رستگاری یوز‌ها با گل به خودی حریف پر ادعا
ما بعد از ۲۰ سال یک پیروزی دیگر در جام جهانی فوتبال کسب کردیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تیم ملی کشورمان شب گذشته در نخستین بازی گروه دوم جام جهانی 2018 از ساعت 19:30 به مصاف تیم آفریقایی مراکش رفت.

 
ترکیب تیم ملی ایران

بیرانوند، حاج صفی، چشمی، پورعلی گنجی، رضاییان، شجاعی، ابراهیمی، امیری، انصاری فرد، جهانبخش و آزمون

 
ترکیب تیم ملی مراکش

منیر المحمدی، مهدی بن‌عطیه، غانم سایس،  اشرف حکیمی، امین حاریت، یونس بلهنده، مبارک بوصوفه، کریم الاحمدی، حکیم زیاش، سفیان امرابط و ایوب الکعبی

 
قضاوت این دیدار بر عهده جونیت چاکر، داور ترکیه‌ای بود.

مراکش بازی را بهتر از ایران شروع کرد و موقعیتهای خوبی روی دروازه بیرانوند ایجاد کرد. در دقیقه 10 بازی مسعود شجاعی روی بازیکن مراکش خطا کرد و با کارت زرد جونیت چاکر مواجه شد. در دقیقه 17 بازی روی سردرگمی مدافعان ایران و دفع توپ ناقص سردار آزمون مراکشی‌ها صاحب یک موقعیت فوق العاده شدند که خوشبختانه توپ تبدیل به گل نشد.  

رفته رفته حملات مراکش فرو کرد و بازیکنان ایران توانست خودشان را در زمین پیدا کنند.در دقیقه 34 فرار سریع آزمون الاحمدی را مجبور کرد تا روی مهاجم ایران مرتکب خطا شود و کارت زرد دریافت کند. ضربه جهانبخش روی این ضربه ایستگاهی با فاصله زیاد از دروازه مراکش به بیرون رفت.

در دقیقه 42 بهترین موقعیت بازی نصیب تیم ملی ایران شد. امید ابراهیمی به زیبایی توپ را از مراکشی‌ها گرفت و به جهانبخش سپرد . جهانبخش با یک پاس زیبا سردار آزمون را صاحب موقعیت عالی کرد اما ضربه سردار را دروازه‌بان مراکش به خوبی دفع کرد تا بهترین موقعیت ما ازدست برود. 

نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. 

 
در دقیقه 46  و در آغاز شروع نیمه دوم علیرضا جهانبخش روی جکیم زیاش خطا کرد و از داور کارت زرد گرفت. دردقیقه 55   تکل  خوب امید ابراهیمی فرصت شوتزنی از هافبک حریف را گرفت اما دچار مصدومیت جزیی شد که بازی به همین دلیل لحظاتی متوقف شد.

دردقیقه 66 طارمی به جای شجاعی به بازی آمد  و شجاعی هم بازوبند کاپیتانی را به احسان حاج صفی داد.

تکلی که ابراهیمی در دقیقه 55 زده بود برای این بازیکن دردسر ساز شد و یکی از بهترین بازیکن های ایران در این دیدار در دقیقه 78 تعویض شد و سید مجید حسینی به جای او به زمین آمد.

در دقیقه 80 بازی زیاش یک ضربه فوق العاده به سمت دروازه بیرانوند زد که علیرضا با یک واکنش فوق العاده توپ را دفع کرد.

در دقیقه 82 بازی علیرضا جهانبخش هم نتوانست به بازی ادامه دهد و از کی‌روش درخواست کرد تا تعویض شود. سامان قدوس به جای این بازیکن به زمین آمد.

چاکر برای این بازی 6 دقیقه وقت اضافه گرفت. در دقیقه 92 کریم انصاری فرد هم از داور کارت زرد گرفت. در دقیقه 93 روی قدوس در سمت چپ دروازه مراکش خطا شد. حاج صفی پشت قرار گرفت و توپ را روی دروازه ارسال کرد و بازیکن مراکش به اشتباه در دقیقه 94 دروازه خودشان را باز کرد تا پیروزی در این بازی نصیب ایران شود. حالا ما بعد از 20 سال یک پیروزی دیگر در جام جهانی کسب کردیم.
منبع: دانشجو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.