کد خبر: ۷۷۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
استاندار تهران تاکید کرد
استاندار تهران با اشاره به برنامه ریزی برگزاری هفته فرهنگی در همه شهرستان های استان گفت: همه دستگاهها و سازمان های مردم نهاد برای برگزاری هفته فرهنگی بسیج شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدحسین مقیمی در جلسه مشترک ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با اشاره به زمینه سازی برگزاری هفته فرهنگی در استان تهران گفت: جامعه ما از فرهنگی غنی برخوردار است و هفته فرهنگی فرصتی برای ظهور نبوغ فرهنگی فراهم می کند.

وی خطاب به فرمانداران شهرستان های استان عنوان کرد: در هفته فرهنگی شرایطی فراهم کنید تا مردم به میدان بیایند و فرهنگ بومی و محلی خود را نشان دهند.

استاندار تهران با بیان اینکه دستگاه های فرهنگ و ارشاد اسلامی،آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی می توانند برنامه های مؤثری در این هفته پیش بینی کنند، تصریح کرد: ایجاد شادابی، احیای فرهنگ سنتی و حفظ ارزش ها در برنامه‌های این هفته در اولویت قرار بگیرد.

مقیمی ادامه داد: در طول سال برنامه های ویژه فرهنگی در همه شهرستان ها باید مورد توجه باشد و به یک هفته اختصاص نیابد.

بیان آداب و رسوم،نوع پوشش مناطق،گویش های محلی و موضوعات مربوط به ورزش،کتاب و هنر از جمله محورهایی است که استاندار تهران برای توجه در هفته فرهنگی به آنها تأکید کرد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه مسئولیت برگزاری برنامه های هفته فرهنگی به عهده اداره فرهنگ و ارشاد استان است گفت: همه نهادها، سازمانها، ارگان ها، سازمان های مردم نهاد باید برنامه های فرهنگی خود رادر این هفته ارائه دهند تا هفته ای کاملا فرهنگی در شهرستان ها داشته باشیم.

در ادامه این جلسه شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با اشاره به مصوبه طرح تقسیم کار ملی و اقدامات لازم برای کنترل و کاهش طلاق گفت:براساس برنامه ششم کاهش پنج درصدی طلاق در هر سال به ویژه در ٥ سال ابتدای زندگی با محوریت اقدامات سازمان بهزیستی مورد تأکید است.

وی افزود: در طرح های کاهش طلاق ؛افزایش مراکز مشاوره ها ،اجباری شدن آموزش ها،بهبود خدمات آزمایشگاهی قبل ازدواج و تقویت مراکز آموزشی برای زنان سرپرست خانوار و فرزندان طلاق پس ازبروز طلاق مورد نظر قرار گرفته است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران به تأثیرگذاری مهم هیئت های اندیشه ورز در اجرای طرح تقسیم کار ملی با محوریت های مختلف اشاره کرد و گفت: تأسیس مراکز جامع خانواده در استانها با محوریت یکپارچه سازی موضوعات آموزشی و تربیتی مربیان ومشاوران مداخله گر و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از طریق کارآفرینی در اجرای این طرح برنامه ریزی شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، حسن بیگی در بخش دیگری از سخنانش توجه دستگاه ها به ویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به برگزاری هفته فرهنگی در استان تهران را مهم دانست و تصریح کرد: تمرکز زدایی و هدایت توان ادارات برای رفع کاستی ها و بسیج همه امکانات در برنامه های هفته فرهنگی مورد توجه باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.