کد خبر: ۷۷۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
استاندار تهران تاکید کرد
استاندار تهران با اشاره به برنامه ریزی برگزاری هفته فرهنگی در همه شهرستان های استان گفت: همه دستگاهها و سازمان های مردم نهاد برای برگزاری هفته فرهنگی بسیج شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدحسین مقیمی در جلسه مشترک ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با اشاره به زمینه سازی برگزاری هفته فرهنگی در استان تهران گفت: جامعه ما از فرهنگی غنی برخوردار است و هفته فرهنگی فرصتی برای ظهور نبوغ فرهنگی فراهم می کند.

وی خطاب به فرمانداران شهرستان های استان عنوان کرد: در هفته فرهنگی شرایطی فراهم کنید تا مردم به میدان بیایند و فرهنگ بومی و محلی خود را نشان دهند.

استاندار تهران با بیان اینکه دستگاه های فرهنگ و ارشاد اسلامی،آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی می توانند برنامه های مؤثری در این هفته پیش بینی کنند، تصریح کرد: ایجاد شادابی، احیای فرهنگ سنتی و حفظ ارزش ها در برنامه‌های این هفته در اولویت قرار بگیرد.

مقیمی ادامه داد: در طول سال برنامه های ویژه فرهنگی در همه شهرستان ها باید مورد توجه باشد و به یک هفته اختصاص نیابد.

بیان آداب و رسوم،نوع پوشش مناطق،گویش های محلی و موضوعات مربوط به ورزش،کتاب و هنر از جمله محورهایی است که استاندار تهران برای توجه در هفته فرهنگی به آنها تأکید کرد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه مسئولیت برگزاری برنامه های هفته فرهنگی به عهده اداره فرهنگ و ارشاد استان است گفت: همه نهادها، سازمانها، ارگان ها، سازمان های مردم نهاد باید برنامه های فرهنگی خود رادر این هفته ارائه دهند تا هفته ای کاملا فرهنگی در شهرستان ها داشته باشیم.

در ادامه این جلسه شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با اشاره به مصوبه طرح تقسیم کار ملی و اقدامات لازم برای کنترل و کاهش طلاق گفت:براساس برنامه ششم کاهش پنج درصدی طلاق در هر سال به ویژه در ٥ سال ابتدای زندگی با محوریت اقدامات سازمان بهزیستی مورد تأکید است.

وی افزود: در طرح های کاهش طلاق ؛افزایش مراکز مشاوره ها ،اجباری شدن آموزش ها،بهبود خدمات آزمایشگاهی قبل ازدواج و تقویت مراکز آموزشی برای زنان سرپرست خانوار و فرزندان طلاق پس ازبروز طلاق مورد نظر قرار گرفته است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران به تأثیرگذاری مهم هیئت های اندیشه ورز در اجرای طرح تقسیم کار ملی با محوریت های مختلف اشاره کرد و گفت: تأسیس مراکز جامع خانواده در استانها با محوریت یکپارچه سازی موضوعات آموزشی و تربیتی مربیان ومشاوران مداخله گر و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از طریق کارآفرینی در اجرای این طرح برنامه ریزی شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، حسن بیگی در بخش دیگری از سخنانش توجه دستگاه ها به ویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به برگزاری هفته فرهنگی در استان تهران را مهم دانست و تصریح کرد: تمرکز زدایی و هدایت توان ادارات برای رفع کاستی ها و بسیج همه امکانات در برنامه های هفته فرهنگی مورد توجه باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.