کد خبر: ۷۷۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از بهره‌مندی 2 هزار و 762 مددجوی زنجانی ساکن در مناطق ویژه اجتماعی از خدمات امداد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هدایت صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در زنجان با بیان اینکه خدمات کمیته امداد  بر اساس نیازسنجی انجام‌شده به مددجویان ارائه می‌شود، اظهار کرد: خدمات کمیته امداد در مناطق ویژه که آسیب‌های اجتماعی در آن‌ها بالاست بر اساس نوع نیاز شناسایی‌شده در بین جامعه هدف عرضه می‌شود.
وی با بیان اینکه 2هزار و 762 مددجوی معیشت بگیر در مناطق ویژه اجتماعی استان سکونت دارند، افزود: کمیته امداد نگاه ویژه‌ای نسبت به مددجویان  این مناطق دارد و خدمات مختلفی به ساکنان این مناطق ارائه کرده است.
صفری به ارائه 4هزار 879 مورد خدمات فرهنگی به مددجویان ساکن در مناطق ویژه اجتماعی اشاره کرد و گفت: بیش از 254 میلیون تومان برای خدمات آموزشی، تحصیلی و اردویی مددجویان ساکن در این مناطق هزینه شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه 780 مورد مشاوره 85 مورد کمک به رفع سوء تغذیه کودکان و 773 مورد کمک به خدمات بهداشتی و درمانی در این مناطق انجام شده است گفت: 173 فقره کمک هزینه جهیزیه نیز  پس از ارائه آموزشهای سبک زندگی دینی، فرزند پروری و آیین همسرداری با اعتباری بالغ بر 284 میلیون تومان به نوعروسان پرداخت شده است.
وی به معرفی 905 نفر از مددجویان ساکن در مناطق ویژه اجتماعی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اشاره  کرد و ادامه داد: یک هزار و 184 فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 480 میلیون تومان در این مناطق در سال گذشته ایجاد شده است.
صفری با بیان اینکه یکی از اقلام گران خدمات کمیته امداد تامین مسکن مددجویان تحت حمایت است، که برای خرید و احداث  مسکن 13مددجوی تحت حمایت ساکن در مناطق ویژه  در سال گذشته مبلغ 278 میلیون تومان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به برنامه‌های در دست اقدام  برای این مناطق در سال 97 هم اشاره کرد و گفت:توسعه فراگیر خدمات مددکاری برای مددجویان ساکن در مناطق ویژه اجتماعی، گسترش فراگیر خدمات مشاوره،گسترش آموزشهای عمومی و مهارت‌های زندگی،گسترش حمایت‌های قضایی و حقوقی و ارتقای سطح دانش و ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین مددجویان این مناطق از برنامه‌های مهم این نهاد در سال جاری برای مددجویان مناطق ویژه اجتماعی  است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

حیات‌وحش، بخشی از سیستم پیچیده بوم‌سازه‌گانی (اکوسیستم‌هایی) است که در افزایش بهره‌وری و پایداری بوم‌سازه‌ها نقش اساسی دارد و انسان برای تأمین آب، غذا، ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فعالیت‌های تفریحی خود به آن وابسته است.
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.