کد خبر: ۷۷۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
پست اینستاگرامی شهردار ارومیه به مناسبت روز کودکان کار
تصویری که از کودکان کار در ذهنمان داریم در پشت چراغ چهار راهیا کف خیابان با ظاهری ژولیده اما صمیمی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد حضرت پور شهردار ارومیه در پست اینستاگرامی به مناسب روز کودکان کار آورده است؛

همت کودکانی که از قدشان بلندتر هستند

تصویری که از کودکان کار در ذهنمان داریم در پشت چراغ چهار راهیا کف خیابان با ظاهری ژولیده اما صمیمی است.  دستهای کوچک پینه بسته و چشمان درخشانشان در هوای گرم و سرد  پشت لباسی مندرس پنهان شده است.

اوج همت این کودکان از قدشان بلند تر است.اینها کودکانی اند که به جای آرزو کردن و هیاهوی کودکانه دنبال هزینه زندگی خانوادهایشان هستند   و بعضی از آنها تنها امید خانواده اند.

بعضی از ما از تلاقی نگاهمان با کودکان کار ترسی توام با خجالت داریم. چرا که همه  ما در حال امروز  آنها مقصریم  و گاهی با کمکی ناچیز در وجدانمان را می بندیم و سوی زندگی خودمان را می گیریم، غافل از اینکه جامعه ما یک خانواده است و بد و خوب سرنوشت کودکانمان دامن همه را می گیرد.

12 ژوئن(22خرداد) روز جهانی کودکان کار فرصتی است برای دولت و جامعه و سازمان های مردم نهاد تا زیبایی این کودکان را از یاد نبریم و به فکر توانمندسازی و ترسیم آینده ای روشن برای آنها باشیم و  اگر نگاه ما به این موضوع همگانی و ذغدغه ملی شود به نتایج خوبی خواهیم رسید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.