کد خبر: ۷۷۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
پست اینستاگرامی شهردار ارومیه به مناسبت روز کودکان کار
تصویری که از کودکان کار در ذهنمان داریم در پشت چراغ چهار راهیا کف خیابان با ظاهری ژولیده اما صمیمی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد حضرت پور شهردار ارومیه در پست اینستاگرامی به مناسب روز کودکان کار آورده است؛

همت کودکانی که از قدشان بلندتر هستند

تصویری که از کودکان کار در ذهنمان داریم در پشت چراغ چهار راهیا کف خیابان با ظاهری ژولیده اما صمیمی است.  دستهای کوچک پینه بسته و چشمان درخشانشان در هوای گرم و سرد  پشت لباسی مندرس پنهان شده است.

اوج همت این کودکان از قدشان بلند تر است.اینها کودکانی اند که به جای آرزو کردن و هیاهوی کودکانه دنبال هزینه زندگی خانوادهایشان هستند   و بعضی از آنها تنها امید خانواده اند.

بعضی از ما از تلاقی نگاهمان با کودکان کار ترسی توام با خجالت داریم. چرا که همه  ما در حال امروز  آنها مقصریم  و گاهی با کمکی ناچیز در وجدانمان را می بندیم و سوی زندگی خودمان را می گیریم، غافل از اینکه جامعه ما یک خانواده است و بد و خوب سرنوشت کودکانمان دامن همه را می گیرد.

12 ژوئن(22خرداد) روز جهانی کودکان کار فرصتی است برای دولت و جامعه و سازمان های مردم نهاد تا زیبایی این کودکان را از یاد نبریم و به فکر توانمندسازی و ترسیم آینده ای روشن برای آنها باشیم و  اگر نگاه ما به این موضوع همگانی و ذغدغه ملی شود به نتایج خوبی خواهیم رسید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.