کد خبر: ۷۷۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
جلسه مشترک قائم مقام و مدیران ارشد شهری منطقه9 با مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران پیرامون احداث دهکده کار آفرینی با مضمو ن فعالیت در زمینه صنایع دستی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در این نشست هم اندیشی لطفی قائم مقام منطقه اظهار کرد: در سال جاری در بودجه منطقه 9 ردیف خاصی جهت احداث دهکده کار آفرینی درزمینی به مساحت تقریبی 3 هزار مترمربع  در محله فتح صنعتی در نظر گرفته شده که با توجه به شرایط شغلی و پتانسیل‌های مناسب در منطقه در حال برنامه ریزی جهت احداث پروژه دهکده کارآفرینی با فعالیت در زمینه صنایع دستی می باشیم.

وی گفت: با تمرکز بر روی مشاغل جذابی نظیر رشته های صنایع دستی و استفاده از ظرفیت و حجم بالای  تردد  نزدیک به 5میلیون نفر از مسافران در روز از منطقه9از طرقی چون؛فرودگاه مهرآباد، پایانه غرب و شهرک های اقماری و جاذبه هایی نظیر برج آزادی و فاصله ی نزدیکی که با دهکده  کارآفرینی دارد ظرفیت جذب گردشگر و صنعت توریسم جدیدی را در منطقه در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود.

لطفی در ادامه اذعان داشت: بحث اشتغال و استفاده از ظرفیت منطقه در جهت ایجاد پتانسیل گردشگری زمینه شکل گیری ایده دهکده کارآفرینی با ظرفیت  اشتغال آفرینی 200 نفر به صورت مستقیم و 500 نفر غیر مستقیم را در رشته صنایع دستی  از مرحله آموزش تا تولید و فروش در بازارچه ای که به این منظو در سال حمایت از کالای ایرانی در نظرگرفته شده است،  فراهم می کند.

قائم مقام منطقه 9 در خاتمه خاطر نشان کرد: مجموعه مدیریت  شهری منطقه آمادگی کامل دارد تا در صورت تمایل اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  طرحی را در قالب تفاهم نامه همکاری در خصوص  دهکده کارآفرینی در جهت جذب صنعت توریسم و گردشگردی داشته تا زمینه ارتقای کیفیت زندگی شهری نیز در  این قسمت غربی پایتخت فراهم شود.

در ادامه بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  استان تهران نیز با استقبال از احداث دهکده کار آفرینی گفت: ایده  احداث دهکده کارآفرینی با فعالیت در زمینه صنایع دستی از جانب مسئولان شهری منطقه9 طرح ابتکاری بسیار خوبی است که به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  می توان در دهکده کار آفرینی از صنعت شیشه گری  با توجه به پیشینه آن در تهران به عنوان شهر جهانی صنعت شیشه گری که حرف اول را در این حوزه می‌زند استفاده کرد تا در صورت امکان طرح گردشگری دهکده کارآفرینی را دهکده شیشه گری در جهت احیای هنرهای قدیمی  برای توسعه صنعت گردشگری در تهران ایجاد کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.