کد خبر: ۷۷۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری گلستان:
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری گلستان از اجرای طرح توان‌افزایی و تاب‌آوری اجتماعی در 12 نقطه این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کلثوم غفاری در نشست توجیهی طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی که در سالن جلسات استانداری گلستان برگزار شد اظهار کرد: سال گذشته طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در ۱۹ نقطه استان گلستان برگزار شد و امسال قرار است این طرح در ۱۲ نقطه گلستان اجرایی شود.

وی یکی از دلایل کاهش اجرای این طرح را در نقاط مختلف استان در کمبود اعتبارات عنوان و تصریح کرد: سال گذشته با اجرای این طرح در همه شهرستان‌ها حداقل یک کارگاه آموزشی برگزار شده و امسال قرار است این روند تداوم پیدا کنند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری گلستان با بیان اینکه طرح مذکور از ۲۰ تیر الی ۱۰ شهریور ماه جاری برگزاری جلسات کارگاه‌های آموزشی است، ابراز کرد: این طرح در دو فاز و با حضور تسهیل‌گران محلی و کشوری انجام می‌شود.

غفاری در خصوص اجرای طرح توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری بانوان در نقاط مختلف استان گفت:
این طرح در چهار نقطه مرکز استان گلستان، سه نقطه در گنبدکاووس و مابقی در کردکوی، آق قلا، رامیان، بندرترکمن و علی‌آبادکتول اجرایی خواهد شد.

وی گفت: فاز نخست این طرح در پنج روز و طی دو مرحله انجام می شود و تسهیل‌گران ابعاد نختلف اجرای طرح را بر اساس نیازهای مناطق شناسایی و اجرا می‌کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان ادامه داد: در فاز دوم اجرای این طرح ما اعزام تسهیل‌گران را به مناطق آسیب‌خیز، حاشیه‌ای و نیازمند را خواهیم داشت و تا دهم شهریورماه‌جاری این کارگاه‌های آموزشی ادامه خواهد داشت و نظارت اصلی بر روی کارگاه‌ها نیز بر عهده کارشناسان فرمانداری های شهرستان گذاشته شده است.

غفاری با بیان اینکه اکثر شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند، ابراز کرد: هنر تسهیل‌گر این است که آقایان را در این طرح مهم مشارکت دهند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری گلستان با اشاره به اینکه سقف برگزاری کارگاه‌ها ۲۰ الی ۲۵ نفر است،گفت: یکی دیگر از اهداف طرح توان‌افزایی و تاب‌آوری اجتماعی همان دستور قرآن کریم است که باید تغییر از درون صورت بگیرد و تغییر چیزی تحمیلی نیست.

وی همچنین از تدوین سند ارتقای وضعیت زنان گلستان به زودی در این استان خبر داد و گفت: مذاکرات اولیه در راستای تهیه این سند انجام شده و پروپوزال آن نیز تهیه شده است؛ وضعیت اولیه در حوزه زنان را شناسایی کردیم تا یک سند راهبردی و ماندگار در استان تهیه و اجرا شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان با بیان اینکه بیشتر آسیب‌ها متوجه زنان است خاطرنشان کرد: اکثر آسیب‌ها متوجه زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست است که بیشتر راهکارها بر محور آموزش‌های تاب‌آوری و خود مراقبتی است.

غفاری بر لزوم توسعه و تقویت اشتغال و مشاغل خانگی کارآفرینی تاکید کرد و گفت: حدود 67 هزار زن سرپرست خانوار و زن بدسرپرست در استان گلستان وجود دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.