کد خبر: ۷۷۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
شهرداری منطقه 8 به مناسبت فرا رسیدن هفته محیط زیست، بیش از 20 برنامه زیست محیطی را با مشارکت شهروندان در 13 محله شرق پایتخت به اجرا در می آورد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ناصر رضاپور سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: برنامه های هفته محیط زیست سال ۹۷ با شعار جهانی "حذف آلودگی پلاستیک" و  نامگذاری هر یک از روزهای این هفته با عناوین مختلف توسط مرکز مدیریت محیط زیست شهرداری تهران، تا ۲۵ خرداد ماه در شرق پایتخت اجرا می شود.

وی با اشاره به برپایی غرفه کودک و طبیعت در بوستان تمدن  افزود: برنامه های متنوع هفته محیط زیست با عناوین شنبه ۱۹ خرداد "کاهش تولید زباله"، یکشنبه ۲۰ خرداد «انرژی تجدید پذیر»، دوشنبه ۲۱ خرداد «تنوع زیستی» اجرا می شود.

رضاپور گفت: همچنین در روز سه شنبه ۲۲ خرداد شاهد برنامه «مدیران و شهروندان همدل»  در روز چهارشنبه ۲۳ خرداد برنامه «مدیریت مصرف آب»، پنج شنبه ۲۴ خرداد «کودک و طبیعت» و جمعه ۲۵ خرداد «کاهش مصرف پلاستیک» هستیم.

وی با اشاره به آموزش شهروندان در سطح محلات سیزده گانه افزود: استفاده نکردن از بطری آب معدنی در نماز عید فطر و حذف بسته های پذیرایی پلاستیکی از دیگر برنامه های اجرایی هفته محیط زیست در منطقه  ما است.

رضا پور در ادامه فعالیت های مناسبتی هفته محیط زیست به آموزش شهروندی در فروشگاه‌های شهر و میدان های میوه و تره بار اشاره کرد و افزود: به دنبال تشکیل کانون های محیط زیست در محلات، جمعی از اعضای این کانون ها که از دوست داران محیط زیست هستند با هماهنگی اداره محیط زیست اقدام به اجرای طرح خرید سبز می کنند که برنامه خرید سبز (استفاده از کیسه های کاغذی و کیسه های پارچه ای به جای پلاستیکی، به اندازه خرید کردن) از جمله آن ها است.

وی با اشاره به اینکه روز جهانی محیط زیست در پنجم ژوئن، و به منظور بالابردن آگاهی جهانی در  زمینه اهمیت محیط زیست سالم و سبز در زندگی انسان، نامگذاری شده است، اضافه کرد: پخش تیزرهای آموزشی تبلیغاتی در اماکن عمومی، برگزاری کارگاه های نقاشی، مسابقات محیط زیستی، نمایش های عروسکی از دیگر برنامه های هفته محیط زیست در شرق پایتخت است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.