کد خبر: ۷۷۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: استاندار قزوین با اهداء ۱۰۰ جلد کتاب و کمک نقدی حمایت خود را از مطالعه و کتاب خوانی اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رویا اسماعیلی اظهار داشت: مطالعه صحیح ، زمینه ساز تفکر و خلاقیت کودکان و نوجوانان است و باید تلاش کنیم تا روحیه مطالعه از سنین کودکی شکل بگیرد تا در بزرگسالی نهادینه شود و در این میان همه باید مشارکت کنند.

وی افزود: حمایت دولت از اهل قلم و اندیشه، مشارکت عمومی برای توسعه مراکز فرهنگی و فرهنگ مطالعه، استفاده از  رسانه های گروهی برای تبلیغ در زمینه کتاب و مطالعه آن، استفاده از تجربه دیگر کشورها در ترویج و تعلیم کتاب خوانی در میان مردم، برگزاری محافل کتاب خوانی برای گروهها و مقاطع سنی متعدد، تقویت انگیزه کتاب خوانی از راه ایجاد محیط سالم و اوقات فراغت بیشتر از اقدام های کارساز در زمینه بالا بردن ترویج کتاب خوانی در میان مردم است.

اسماعیلی یادآورشد: برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی باید همه نهادها، گروههای و مردم همت کنند تا این حرکت فرهنگی در جامعه نهادینه شود.

اهداء ۱۰۰ جلد کتاب توسط استاندار قزوین

وی اضافه کرد: برای موفقیت در برنامه های پیش بینی شده نیازمند حمایت مسئولان استان بویژه استاندار هستیم و در این راستا حمایت مادی و معنوی و اداری می تواند انگیزه همکاران ما را در تداوم خدمت رسانی تقویت کند.

اسماعیلی از اهداء کتاب توسط استاندار قزوین خبردادو گفت: آقای زاهدی استاندار قزوین علاوه بر حمایت های اجرایی و پیگیری برنامه ها و فعالیت های اداره کل کتابخانه های عمومی استان، در اقدامی فرهنگی با اهدای ۱۰۰ جلد کتاب از کتابخانه شخصی خود در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و آموزشی در راستای ترویج فرهنگ اهدای کتاب گام برداشته اند که برای ما بسیار ارزشمند است.

وی بیان کرد: همچنین استاندار قزوین با اختصاص مبلغی به صورت نقدی امکان خرید کتاب هایی مفید و مناسب در بخش کودک ونوجوان رابرای این اداره کل فراهم کرد که کتاب های خریداری شده پس از آماده شدن در اختیار اعضا قرار می گیرد.

اهداء ۲۷ هزار نسخه کتاب از سوی مردم و نهادها

اسماعیلی افزود: طرح خرید کتاب از کتابفروشی های قزوین در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در بهمن سال گذشته نیز طرح گلریزان کتاب با حمایت خوب استاندار قزوین اجرا شد و به منظور ترویج فرهنگ اهدای کتاب از  نخبگان و اصحاب فرهنگ و هنر و مسئولان درخواست شد کتب مطالعه شده خود را به کتابخانه ها اهدا کنند تا علاوه بر احیای سنت حسنه اهدای کتاب، آن دسته از کتبی که در ادارات انباشته شده در اختیار عموم مردم علاقه مند قرار گیرد.

اسماعیلی بیان کرد: در اجرای این حرکت فرهنگی بیش از  ۲۷ هزار نسخه کتاب از سوی مردم و نهادها در اختیار کتابخانه های استان قرار گرفت.

مدیرکل کتابخانه های استان قزوین تصریح کرد: اقدامات خوبی در راستای جذب کتب اهدایی به کتابخانه های عمومی استان صورت گرفته که شاهد افزایش ۲.۵ درصدی اهدای کتاب در سال جاری نسبت به سال قبل هستیم.

وی اظهارامیدواری کرد با همراهی و همکاری خوب مردم و مسئولان زمینه رواج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در استان مهیا شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.