کد خبر: ۷۷۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۳
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان اینکه از ابتدای امسال ۶ باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی شده و شاهد افزایش ۱۳درصدی کشفیات هستیم گفت: تعداد دستگیر شدگان معتاد و توزیع کننده هم در دو ماهه ۴۰ درصد افزایش یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بهروز مهدوی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، با اشاره به آمار دو ماهه نخست امسال در حوزه مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: امسال عملیات درگیری مسلحانه مبارزه با مواد مخدر در دوماهه اول در مقایسه با دو ماهه نخست سال گذشته 26 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال 6 باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی شده و شاهد افزایش 13درصدی کشفیات هستیم افزود: تعداد دستگیر شدگان معتاد و توزیع کننده هم در فروردین و اردیبهشت ماه 40 درصد افزایش یافته است.

مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی ابراز داشت: در دو ماهه نخست امسال هم 6 درصد میزان پاکسازی نقاط آلوده استان از معتادان و توزیع کنندگان افزایش یافته است. 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه‌های حوزه فرهنگی و پیشگیری گفت: این حوزه آموزش‌های خود را با محوریت محیط‌های «خانواده»، «مدارس و دانشگاه‌ها»، «محیط کار» و «محلات» ارائه می‌دهد و در صدد افزایش اقدامات پیشگیرانه هستیم.

مهدوی با بیان اینکه در حوزه درمان اعتیاد هم در ماده 16 پذیرش معتادین به 433 نفر رسیده که 10 درصد کاهش یافته است خاطرنشان کرد: آمار معتادان فوت شده در دو ماهه امسال در مقایسه با دو ماهه سال گذشته از 15 نفر به 19 نفر رسیده و 26 درصد افزایش یافته است.

وی مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر را مورد تاکید قرار داد و گفت: تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد امسال 41 درصد افزایش یافته است ولی میزان حمایت از سازمان‌های مردم نهاد هم کاهش یافته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی انتظارات برنامه ششم توسعه و سند ملی مبارزه با مواد مخدر از استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: کاهش عرضه، کاهش تقاضا و مدیریت فرابخشی با بسیج امکانات علمی و فیزیکی 3 روش جدی برای مبارزه با مواد مخدر است که باید به کاهش 25 درصدی اعتیاد تا پایان برنامه ششم منجر شود. 

وی در پایان با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر که از پنجم تیرماه آغاز می‌شود گفت: برنامه‌های این روزجهانی و هفته جهانی با شعار «اعتیاد زلزله خاموش» در آذربایجان شرقی، مردم محور و با رویکرد پیشگیری اجرا خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.