کد خبر: ۷۷۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۳
شهردار مشهد مقدس در راستای تسهیل کار مردم خبر داد
شهردار مشهد مقدس گفت: در راستای تسهیل کار شهروندان در حال هماهنگی و لینک شدن با اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی هستیم تا تجمیع واقدامات ثبتی مورد نیاز با پایانکار انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تقی‌زاده خامسی در حاشیه نشست مشترک با رییس و اعضای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی که با حضور نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی، معاون معماری و شهرسازی و شهرداران مناطق شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: قبل از این مردم برای صدورسند تفکیکی آپارتمان به ثبت مراجعه می‌کردند که با دوگانگی اعلام مساحت از سوی کارشناسان ثبت و پایانکار صادره مواجه می‌شدند.
وی اضافه کرد: این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلاتی از جمله اتلاف وقت می‌شد که برای رفع این مشکل نقشه‌برداری مربوط به صدور پایانکاربه نقشه‌برداران نظام مهندسی مورد تایید اداره کل ثبت اسناد و املاک و شهرداری مشهد واگذار شد. 
شهردار مشهد مقدس با اشاره به مشکلات سیستم ارجاع کاربه مهندسان ناظر ساختمان تصریح کرد: از زمانی که شهردارمشهد شدم به دنبال این بودم تا دریافت پروانه برای مردم تسهیل شود لذا بارها این موضوع را ارائه کردیم که سیستم ارجاع کار جمع شود، تا مردم خودشان بتوانند مهندسانشان را انتخاب کنند، همانطور که پزشک خود را انتخاب می‌کنند.
وی افزود: معتقدم مهندس، پزشک ساختمان است، مگربرای درمان مردم، پزشک را تقسیم می‌کنند، یا می‌گویند بیاید نظام پزشکی تا بگوییم به کدام پزشک مراجعه کنید برهمین اساس اگرمالک مایل نیست با یک مهندس کار کند ما نمی‌توانیم اجبارش کنیم که بیاید با آن مهندس کار کند.
شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: قبل ازابلاغ قانون جدید، ارجاع کار به مهندسان به صورت رایانه‌ای و تصادفی انجام می‌شد که در این روند مالک حق انتخاب مهندس ناظر را نداشت و این کاربه صورت سیستمی انجام می‌شد اما اکنون و با ابلاغیه وزیرراه و شهرسازی نظام سیستمی ارجاع حذف شده است به دنبال این موضوع نشست‌های مشترکی را با نظام مهندسی ساختمان برای اجرای چارت جدید برگزار کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: در پی این نشست‌ها چارت جدید نحوه ارجاع کار ازهنگام درخواست متقاضی تا هنگام صدورمجوز ساخت فراهم شده است که در این نشست گزارشی از روند آن ارائه شد.
شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه خوشبختانه وزیر مسکن و شهرسازی ابلاغیه جدیدی در رابطه با ارجاع کار صادر کرده است و آن چیز که دنبالش بودیم را پیدا کرده‌ایم، اظهار کرد: اکنون و با گذشت یک ماه از اجرای آن افکارسنجی‌های انجام شده نشان داد که مردم از دستورالعمل جدید استقبال کرده و راضی هستند.
تقی‌زاده خامسی تصریح کرد: در کنار مردم مهندسان هم عموما راضی هستند، لذا این اقدام خوبی است که صورت گرفته و ما نیزاز آن در راستای تسهیل کار مردم حمایت می‌کنیم و امیدواریم با این کار، سازمان نظام مهندسی به جایگاه خودش که جایگاه بازرسی وبرندسازی ساختمان است، بازگردد.
شهردارمشهد مقدس گفت: علاوه بر این موضوعات، از دو مرحله‌ای شدن صدور پروانه ساختمان و استفاده نیز گزارشی ارائه شد .
وی در ادامه به روند افزایشی صدور پروانه در ماه گذشته نیز اشاره کرد و افزود: براساس آمار طی یک ماه گذشته یک میلیون و 300 هزار مترمربع پروانه صادر شده است، در حالی که در کل سال گذشته مجموعا 2 میلیون متمربع پروانه صادر شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.