کد خبر: ۷۷۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۷
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی اعلام کرد
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از احتمال وقوع سیلاب و نیز آبگرفتگی معابر در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی صابری در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: با تشدید بارشهای رگباری توام با رعد و برق به همراه تقویت سامانه های بارشی احتمال وقوع سیلاب و آب گرفتگی معابر در استان پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه از امروز چهارشنبه بارشها شدت بیشتری خواهد داشت افزود: بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی نشان دهنده تقویت تراز میانی جو از چهارشنبه در سطح استان است.

صابری ادامه داد: این سامانه سبب رخداد رگبار باران توام با رعد وبرق و وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی استان خواهد شد و با توجه به شدت و ماهیت بارش‌های رگباری احتمال آب گرفتگی رگباری معابر شهری و رخداد سیلاب در مناطق یاد شده وجود دارد.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: هم شرایط برای رخداد رگبار و رعدوبرق به ویژه در نیمه شمالی استان فراهم است و از فردا بر شدت و گستره بارش‌ها افزوده می‌شود.

صابری اضافه کرد: بعد از ظهر فردا با تقویت سامانه بارشی به ویژه در نیمه شمالی استان شاهد بارش شدید باران و تگرگ خواهیم بود و احتمال سیلاب در این مناطق وجود دارد.

وی گفت: بارندگی در ۲۴ گذشته در ارومیه ۰.۱، سلماس ۱۱.۶، ماکو ۳.۴، پلدشت ۱.۶، خوی ۱.۴، چایپاره ۱.۲ و شوط ۰.۵ گزارش شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.