کد خبر: ۷۷۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد خبر داد
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد با تاکید بر ضرورت اخذ مجوز از سوی شرکت‌های تاکسی‌ اینترنتی گفت: آرم آبی رنگ روی شیشه داخلی ماشین، نشانه مجوزدار بودن تاکسی‌‌های اینترنتی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی علوی‌مقدم با بیان این مطلب، اظهار کرد: براساس وظایف قانونی، نظارت بر نحوه ارائه سرویس‌های حمل و نقل شهری در محدوده اختیارات این سازمان است و از آنجا که افزایش ایمنی و امنیت شهروندان مورد توجه ویژه قرار دارد، بررسی وضعیت سرویس‌دهی تاکسی‌های اینترنتی در اولویت قرار گرفته است. 
وی با اشاره به اینکه این سرویس‌ها می‌تواند به موجب تسهیلاتی که ایجاد می‌کند، مورد استقبال بسیاری از شهروندان باشد، افزود: از طرفی اگر نظارت نباشد، ممکن است مسائل و مشکلاتی را ایجاد نماید.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: لذا شهرداری مشهد براساس ضوابط قانونی به موضوع ورود کرده و فراخوان ساماندهی این شرکت‌ها را در دستور کار قرار داده است.
علوی‌مقدم گفت: از این‌رو، از یک ماه و نیم پیش مهلتی به منظور ساماندهی این شرکت‌ها در جراید عمومی منتشر شده و به آن ها اعلام شد تا نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.
وی با اشاره به پایان مهلت تعیین شده، بیان کرد: با هماهنگی صورت گرفته با پلیس راهور نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی از روز گذشته بیست و یکم خردادماه اعمال شد و ساماندهی این تاکسی‌ها وارد فاز عملیاتی گردید.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد ابراز امیدواری کرد: با همکاری این شرکتها، کار باید ضابطه‌مند شود و مردم با خاطری آسوده از تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنند که سلامت آن‌ها تایید شده است.
علوی‌مقدم با تاکید بر اینکه باید تاکسی‌های اینترنتی نشان‌دار شوند، بیان کرد: هر تاکسی مجوزداری آرم و مشخصات دارد و برای تمامی خودروهای این حوزه کارت هوشمند صادر می شود. 
وی افزود: اگر سرویس گیرندگان درخواست مشاهده کارت کنند، این کارت از سوی راننده باید ارائه شود. همچنین آرم آبی رنگی در جلوی شیشه ماشین نصب می‌شود و مشخص می‌کند کدام شرکت در حال ارائه سرویس است.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد تصریح کرد: به دلیل تنوع شرکت‌ها در حال حاضر این آرم در داخل خودرو نصب می‌شود و در صورت تایید نهایی آرم یک شکل و متحد بر روی شیشه نصب خواهد شد.
علوی‌مقدم ادامه داد: از امروز با همکاری پلیس راهور اعمال قانون آغاز شده است. به همین منظور از تمامی شرکت‌های تاکسی اینترنتی خواهانیم مجوزهای لازم را اخذ کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.
ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

یک کارشناس حقوقی گفت: رای دیوان عدالت اداری پیرامون ابطال اخذ عوارض تابلوها به علت مشمول نبودن تابلوها در قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ورود قانونی شورای شهر برای تعیین عوارض قابلیت برگشت داشته و سیاسی نیز به نظر نمی رسد.