کد خبر: ۷۷۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
بخشدار مرکزی گچساران خبر داد
بخشدار مرکزی گچساران گفت: کمبود آب، اُفت فشار آب، کاهش بارندگی و خشکسالی چند سال گذشته موجب شده تا برخی از روستاهای گچساران با مشکل کمبود آب مواجه شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با فرا رسیدن فصل تابستان و گرما تعدادی از روستاهای گچساران به معضل کم آبی مواجه شده‌اند.

کمبود آب، اُفت فشار آب، کاهش بارندگی و خشکسالی  چند سال گذشته  موجب شده  تا  برخی از روستاهای  این شهرستان با مشکل کمبود آب مواجه شوند.

فرج‌الله استلاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: در سال جاری  تعدادی از روستاهای گچساران  با تنش کم آبی مواجه شده‌اند.

 وی با اشاره به روستاهایی که با تنش کم آبی مواجه هستند، گفت: روستاهای شیخ خواجه، هسته کوه، پیرسبز، آبریگون، دژسلیمان، انبارگاه، میرعزیز، چرزو، باباکلان، مجموعه روستاهای نارک از جمله روستاهای  هستند که مشکل بحران کم آبی دارند.

 بخشدار مرکزی گچساران گفت: متاسفانه این روستاها به دلیل کمبود آب،  اُفت فشار آب خشکسالی ،کاهش بارندگی با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

 وی  اذعان کرد: بخش عمده‌ای از آب آشامیدنی مناطق روستایی این شهرستان از سفره‌های زیرزمینی و از طریق چاه‌های عمیق و نیمه عمیق تأمین می‌شود که با رسیدن فصل تابستان این چشمه‌ها و چاه‌ها کم آب و یا خشک شده و نیاز به آبرسانی دارند.

  استلاحی  با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرستان مشکل کمبود آب این روستاها است، خاطرنشان کرد:  در تمامی فصل‌های سال این کمبود آب معضلی برای شهرستان بوده و این مساله در تابستان نموده بیشتری پیدا کرده است به طوری که در روز چندین ساعت آب در روستاها قطع می‌شود.

  بخشدار مرکزی گچساران افزود: برای رفع این معضل کم آبی در شهرستان تمهیداتی اندیشیده شده است.

 این مسوول ابراز کرد: هم اکنون تعداد 127 روستای گچساران به وسیله لوله‌کشی آب و تانکر در این شهرستان آبرسانی می‌شوند که بیش از 13 روستا  با جمعیتی 360 خانوار که  یک هزار و 987 نفر جمعیت این روستاها را تشکیل می‌دهند  به وسیله دو تانکر آبرسانی می‌شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خاص‌ترین‌ اتومبیل فراری جهان / تصاویر

خاص‌ترین‌ اتومبیل فراری جهان / تصاویر

اتومبیل فراری 166MM با کد 212متعلق به یکی از کلکسیونرهای مشهور اروپا است و در حراجی ساتبی به قیمتی گزاف خریداری شده، توسط کنت جیانینو مارزوتی مهندس فقید ایتالیایی از روی یک هواپیمای جنگی طراحی شده و در مسابقات سرعت توسکانی سال 1951 موفق به کسب رتبه نخست جام شده است.
مراسم برترین‌های لیگ هفدهم فوتبال / تصاویر

مراسم برترین‌های لیگ هفدهم فوتبال / تصاویر

برترین‌های فوتبال ایران در فصل ۹۷-۹۶ طی مراسمی در سالن همایش‌های برج میلاد معرفی شدند.