کد خبر: ۷۷۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
بخشدار مرکزی گچساران خبر داد
بخشدار مرکزی گچساران گفت: کمبود آب، اُفت فشار آب، کاهش بارندگی و خشکسالی چند سال گذشته موجب شده تا برخی از روستاهای گچساران با مشکل کمبود آب مواجه شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با فرا رسیدن فصل تابستان و گرما تعدادی از روستاهای گچساران به معضل کم آبی مواجه شده‌اند.

کمبود آب، اُفت فشار آب، کاهش بارندگی و خشکسالی  چند سال گذشته  موجب شده  تا  برخی از روستاهای  این شهرستان با مشکل کمبود آب مواجه شوند.

فرج‌الله استلاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: در سال جاری  تعدادی از روستاهای گچساران  با تنش کم آبی مواجه شده‌اند.

 وی با اشاره به روستاهایی که با تنش کم آبی مواجه هستند، گفت: روستاهای شیخ خواجه، هسته کوه، پیرسبز، آبریگون، دژسلیمان، انبارگاه، میرعزیز، چرزو، باباکلان، مجموعه روستاهای نارک از جمله روستاهای  هستند که مشکل بحران کم آبی دارند.

 بخشدار مرکزی گچساران گفت: متاسفانه این روستاها به دلیل کمبود آب،  اُفت فشار آب خشکسالی ،کاهش بارندگی با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

 وی  اذعان کرد: بخش عمده‌ای از آب آشامیدنی مناطق روستایی این شهرستان از سفره‌های زیرزمینی و از طریق چاه‌های عمیق و نیمه عمیق تأمین می‌شود که با رسیدن فصل تابستان این چشمه‌ها و چاه‌ها کم آب و یا خشک شده و نیاز به آبرسانی دارند.

  استلاحی  با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرستان مشکل کمبود آب این روستاها است، خاطرنشان کرد:  در تمامی فصل‌های سال این کمبود آب معضلی برای شهرستان بوده و این مساله در تابستان نموده بیشتری پیدا کرده است به طوری که در روز چندین ساعت آب در روستاها قطع می‌شود.

  بخشدار مرکزی گچساران افزود: برای رفع این معضل کم آبی در شهرستان تمهیداتی اندیشیده شده است.

 این مسوول ابراز کرد: هم اکنون تعداد 127 روستای گچساران به وسیله لوله‌کشی آب و تانکر در این شهرستان آبرسانی می‌شوند که بیش از 13 روستا  با جمعیتی 360 خانوار که  یک هزار و 987 نفر جمعیت این روستاها را تشکیل می‌دهند  به وسیله دو تانکر آبرسانی می‌شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رکود به بازار مسکن بازگشت

رکود به بازار مسکن بازگشت

کاهش قدرت خرید متقاضیان مهمترین دلیلی است که باعث شده از بازار مسکن پایتخت برای ششمین ماه متوالی با افت قابل ملاحظه حجم معاملات روبه‌رو شود به طوری که گفته می شود تعداد معاملات خرید آپارتمان در آبان ماه امسال به کمترین میزان خود طی دست‌کم چهار سال گذشته رسیده است .
دانشگاه تهران پتانسیل ثبت جهانی دارد

دانشگاه تهران پتانسیل ثبت جهانی دارد

شهردار تهران صبح امروز با حضور در دانشگاه تهران در مراسم افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های مقاوم‌سازی، بهسازی و تجهیز ساختمان دانشکده حقوق و علوم سیاسی شرکت کرد.