کد خبر: ۷۷۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی هرمزگان خبر داد
معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان گفت: بهره‌گيری از ظرفيت‌های حفاظت مشاركتی در حوزه آبخيزداری در راستای اهداف سازمانی در دستور کار اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابوالقاسم حسین‌پور گفت: توان فعالان و بهره‌برداران آبخیزداری اعم از خیرین، مجریان طرح‌های مشارکتی آبخیزداری، آبخیزداران نمونه، بهره‌برداران طرح‌های پخش سیلاب، آبزی‌پروری در مخازن سازه‌های آبخیزداری، گردشگری در سایت طرح‌های آبخیزداری و دیگر ظرفیت‌های مردمی در حوزه آبخیزداری در راستای حفاظت مشارکتی از منابع طبیعی استان بکار گرفته می‌شود.

وی افزود: اولین تفاهم‌نامه حفاظت مشارکتی استان در حوزه آبخیزداری با مشارکت فعالین این بخش در سطح 937 هکتار منعقد گردیده است.

معاون منابع طبیعی هرمزگان، با اشاره به گستره وسیع عرصه‌های طبیعی و ضرورت مشارکت مردم و افراد ذینفع در حفاظت از منابع طبیعی تاکید کرد: با تحویل حوزه‌های آبخیز طرح‌های موصوف به بهره‌برداران بخش آبخیزداری و ایفای نقش آنان در امر حفاظت آبخیزهای مذکور در جهت صیانت از اراضی ملی، منابع آب، خاک و پوشش گیاهی با رسمیت بخشیدن به جایگاه فعالان، ذی‌نفعان و ذی‌مدخلان طرح‌های مزبور می‌توان گام موثری در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی استان با مشارکت مردم برداشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.