کد خبر: ۷۷۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
رئیس محیط زیست نمین:
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین گفت: شکارچی متخلف در شهرستان نمین به جرم زنده‌گیری غیرمجاز دو بهله پرنده شکاری به تحمل چهار ماه حبس تعزیری و پرداخت مبلغ يك ميليارد و دويست ميليون ريال محکوم شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امین شکوری‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران از صدور رأی محکومیت قطعی حقوقی شکارچی غیرمجاز پرندگان شکاری خبر داد و  اظهار کرد: این شکارچی غیر مجاز پرندگان شکاری در شهریورماه سال 95 حین زنده‌گیری با روش شبچه در زیستگاه‌های حیات وحش شهرستان نمین توسط مأموران حفاظت محیط زیست دستگیر و به جرم زنده‌گیری پرندگان شکاری به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.

وی افزود: پس از برگزاری دو نوبت جلسه دادگاه در نهایت بزه انتسابی به متهم دایر بر زنده گیری غیرمجاز دو بهله پرنده شکاری از گونه شاهین‌سانان در نزد دادگاه تجدید نظر استان محرز شناخته شده  و متخلف به جرم زنده‌گیری پرندگان شکاری به تحمل چهار ماه حبس تعزیری محکوم گردید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین ادامه داد: با توجه به محکومیت کیفری متخلف و حساسیت موضوع صید پرندگان شکاری در منطقه، مطالبات حقوقی ناشی از ضرر و زیان وارده به حیات وحش از طریق این نمایندگی پیگیری شد و در نهایت متخلف محکوم به پرداخت مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال از بابت ضرر و زیان زنده‌گیری دو بهله پرنده شکاری از خانواده شاهین‌سانان  شد.

شکوری‌مقدم با اشاره به اینکه پرندگان شکاری در لیست پرندگان حفاظت شده و دارای حمایت بین‌المللی بوده و حفاظت از آنها اهمیت بسزایی دارد، از عموم مردم خواست در حفظ و مراقبت از این پرندگان سهیم بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را سریعأ به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین از طریق شماره تماس 32327465 گزارش نمایند.

پرندگان شکاری شاهین‌سانان جزء گونه های حمایت شده و مشمول کنوانسیون سایتس می‌باشند و  به لحاظ نقش مهم آن‌ها در چرخه اکولوژیکی طبیعت و با توجه به جمعیت اندک این نوع پرندگان و آسیب‌پذیری و در معرض انقراض بودن آن‌ها دارای اهمیت جهانی بوده که قانونگذار نیز محکومیت سنگینی برای متخلفان از بابت ضرر و زیان پیش بینی و وضع نموده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.