کد خبر: ۷۷۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد
معاون عمرانی استاندار گفت: در طراحی المان‌های شهری لازم است از سازه‌های سبک استفاده شود.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی فرخزاد با تاکید بر اینکه، دستگاه‌ها باید هر کدام به طور مستقل، مسؤولیت‌های محول شده را به انجام برسانند، اظهار داشت: برای ساخت المان‌های شهری مربوط به یادواره شهدا، نخست باید مکان‌یابی صورت گیرد تا با توجه به مکان مطروحه و مقتضیات هر شهرستان المان مناسب با فضا  طراحی شود.

وی افزود: شهرداری‌ها در نهایت تا ده روز دیگر باید مکان‌های  پیشنهادی خود را اعلام کنند و در اسرع وقت طرح‌ها؛ از طریق فراخوان و یا سفارش جمع‌آوری شده و  تا پایان تا تیر ماه طرح‌های نهایی انتخاب و وارد مرحله اجرایی شوند.

معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد: در طراحی المان‌ها از سازه‌های سبک استفاده شود که ضمن کم هزینه بودن با سرعت بیشتری هم ساخته شوند.

فرخزاد در خصوص مکان برگزاری یادواره سه هزار شهید استان گفت: با توجه به ظرفیت استقرار، مکان پروژه در اسرع وقت، تثبیت شده و با امکانات صوتی و تصویری تجهیز شود.

وی ادامه داد: در خصوص تامین سرویس‌های بهداشتی هم با نظر به اینکه احداث چشمه‌های جدید سرویس بهداشتی هم زمانبر است و هم هزینه زیادی را در برمی‌گیرد، می توان از سرویس‌های بهداشتی سیار استفاده کرد.

فرخزاد تصریح کرد: فضاسازی برای برگزاری کنگره باید از هم اکنون آغاز شود و می‌توان با چاپ پوستر و توزیع ان میان خودروهای عمومی در این خصوص اقدام کرد. همچنین می‌توان از ظرفیت ادارات و ارگان‌های بین راهی همچون اورژانس و هلال احمر برای نصب بنر مربوط به کنگره استفاده کرد.

 وی افزود: برای برگزاری هرچه بهتر این پروژه نباید از ظرفیت انجمن‌ها و سازمان مردم نهاد غافل شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.