کد خبر: ۷۷۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
شش اثر جدید میراث طبیعی مازندران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در اجرای تبصره ماه ۲ قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب دی‌ماه ۱۳۸۲ و آیین‌نامه اجرایی آن، با موضوع ثبت میراث طبیعی ارزشمند کشور در فهرست میراث طبیعی ملی؛ «درخت بلوط کهن‌سال بلند مازوسی‌سنگان نوشهر» در پارک جنگلی سی‌سنگان پس از تشریفات قانونی لازم به شماره ۴۴۷ مورخ ۹۶/۱۲/۶ در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید.

اثر مذکور ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت این سازمان است و تدوین  ضوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم این اثر بر عهده این سازمان خواهد بود، هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر شود، ممنوع است.

همچنین تالاب محله حیدر کلای بابل به شماره ۴۴۶، درختان آزاد(ازار) کهن‌سال امامزاده زین‌العابدین زیرآب به شماره ۴۴۵، درخت چنار کهن‌سال روستای کلمه کلاردشت به شماره ۴۴۴، درخت بلوط بلند مازوی کهن‌سال روستای پایین کولای ساری به شماره ۴۴۳ و درخت چنار کهن‌سال مدرسه خسرویه ساری به شماره ۴۰۱ نیز ثبت ملی و از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به استاندار مازندران ابلاغ شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

از آسیب‌های افزایش سن ازدواج می‌توان به افزایش ارتباط آزاد با جنس مخالف و دوستی‌های خارج از عرف و چارچوب‌های فرهنگی اشاره کرد.
آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: تمامی رانندگان تاکسی باید تا آخر آذر سال جاری پروانه هوشمند تاکسی دریافت کنند.