کد خبر: ۷۷۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
مدیرعامل سازمان آتش نشانی بجنورد گفت: خودروی آتش نشانی با نردبان بلند ضرورت اصلی مرکز استان خراسان شمالی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مجید گریوانی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه مرکز استان خراسان شمالی همچنان چشم انتظار اختصاص ماشین آتش نشانی با نردبان بلند است، اظهار کرد: سال ها از ضرورت داشتن خودروی آتش نشانی با نردبان بلند صحبت می شود و باوجود نامه نگاری های بسیار اما هنوز از این وسیله مهم که نقش حیاتی برای جان همشهریان دارد، خبری نیست.

گریوانی افزود: تهیه این نوع خودوری آتش نشانی همانند دیگر پروژه های مهم عمرانی برای خراسان شمالی ضرورت دارد از این رو انتظار می رود برای خریداری این وسیله مهم چاره اندیشی شود.

وی تصریح کرد: بدون شک مجهز شدن آتش نشانی به این خودرو نقش زیادی در کاهش خسارات مالی و جانی‌ به هنگام آتش سوزی در ساختمان‌های بلند خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بجنورد بیان کرد: این خودرو به جز اطفاء حریق، قابلیت انتقال مصدومان و محبوس‌شدگان در ساختمان‌های بلند را دارد.

گریوانی خاطرنشان کرد: چنانچه حادثه آتش سوزی در طبقات بالای ساختمان های مرتفع رخ دهد با تجهیزات موجود آتش نشانی این شهر، امکان کمک رسانی به آن ها میسر نیست.

وی عنوان کرد: امیدواریم قبل از آنکه شاهد حادثه ای تلخ در بجنورد باشیم، آتش نشانی مرکز استان به این خودرو تجهیز شود تا در کمترین زمان بتوان عملیات مهار را انجام داد.

امدادرسانی آتش نشانان بجنورد به ۳۳۶ مورد حادثه

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بجنورد در ادامه گفت: آتش‌نشانان مرکز استان خراسان شمالی در دو ماه نخست امسال ۳۳۶ مورد حادثه را امدادرسانی کردند.

گریوانی اظهار کرد: از این تعداد حوادث ۱۸۶ مورد مربوط به اطفاء حریق و ۱۵۰ حادثه نیز مربوط به امداد و نجات بوده است.

وی عنوان کرد: از ۱۸۶ حادثه آتش سوزی، حریق واحد های مسکونی با ۲۰ مورد و پس از آن حریق وسایل نقلیه با ۱۲ مورد و حریق اماکن تجاری با ۹ مورد بیشترین سهم را در آتش سوزی های شهرستان بجنورد داشته اند.

این مسئول همچنین حریق مخروبه‌ها، حریق لاستیک فرسوده، حریق ضایعات، حریق علف‌های خشک مزارع را از دیگر حوادث آتش سوزی عنوان کرد.

گریوانی بیان کرد: بیشترین علت آتش سوزی در واحد های مسکونی به سبب اتصالات برق و انتقال حرارت رخ داده بود.

وی با بیان اینکه در دو ماه نخست امسال ماموران آتش نشانی بجنورد به ۱۵۰ مورد عملیات امداد و نجات اعزام شده اند، گفت: ۶۸ مورد حبس در منزل و یا آسانسور، ۲۸ مورد ورود حیوانات مزاحم  و ۵۴ مورد سایر موارد بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بجنورد تاکید کرد: باتوجه به شروع فصل تابستان و شرایط گرمای هوا شاهد وجود مار در حواشی شهر خواهیم بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

حیات‌وحش، بخشی از سیستم پیچیده بوم‌سازه‌گانی (اکوسیستم‌هایی) است که در افزایش بهره‌وری و پایداری بوم‌سازه‌ها نقش اساسی دارد و انسان برای تأمین آب، غذا، ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فعالیت‌های تفریحی خود به آن وابسته است.
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.