کد خبر: ۷۷۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
رئیس کمیسیون فضای سبز شورای شهر بابل اعلام کرد
رئیس کمیسیون فضای سبز شورای اسلامی شهربابل گفت: پل طبیعت از پارک شهید شکری به میدان ولایت تا کشوری در حال مطالعه است و به‌زودی احداث می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی علیجان‌زاده‌کاشی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: برای داشتن شهری زیبا باید در یک سال هزار میلیارد تومان بودجه داشته باشیم تا قادر به حل مشکلات سطح شهر باشیم با بودجه فعلی باید صبورانه در مسیر شهر ایده‌آل گام برداریم.

 وی با اشاره به اینکه ساماندهی ورودی شهر از دغدغه‌های جدی دوره‌های گذشته بود که در این دوره انجام شد، افزود: لایه‌روبی بابلرود و اتصال جاده ساحلی از بلوار مادر به امیرکبیر و امیرکلا با برآورد هزینه 100 میلیارد تومان از دیگر طرح‌های در دست بررسی برای اجرا است.

رئیس کمیسیون فضای سبز شورای اسلامی شهر بابل به رفع مشکل ترافیک بابل اشاره و تصریح کرد: احداث کمربندی و میادین از جمله اقداماتی است که باید برای کاهش ترافیک به آن توجه کرد.

علیجان‌زاده‌کاشی با اشاره به اینکه بازپیرایی پارک‌ها از اقدامات مهم در دست اجراست، خاطرنشان کرد: احداث پل طبیعت از پارک شهید شکری به میدان ولایت تا کشوری در حال مطالعه است.

این مسؤول از افزایش 20 هزار متر پارک در بابل خبر داد و یادآور شد: امسال موفق به کاشت 54 هزار اصله در نقاط مختلف شهر شدیم.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار همه فضای سبز ما سنددار شدند، ادامه داد: در حال حاضر کمتر از دو و نیم متر مربع سرانه فضای سبز ما است که نسبت به دو سال گذشته نیم متر افزایش فضای سبز داشتیم.

رئیس کمیسیون فضای سبز شهرداری بابل افزود: در سال 97 کل بودجه شهرداری بابل 286 میلیارد تومان است که تا پایان سال 180 میلیارد تومان آن محقق می‌شود.

علیجان‌زاده‌کاشی با اشاره به اینکه مشکل اوقافی پارک سراج رفع شد، گفت: کاربری زمین سراج مختص به فضای سبز است و در کاربری دیگری تعریف نشده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.