کد خبر: ۷۷۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
مدير دفتر بازرسی شركت توزيع برق شيراز خبرداد
مدير دفتر بازرسی و كنترل لوازم اندازه‌گيری شركت توزيع نيروی برق شيراز گفت: این شرکت با طراحی نرم‌افزار هوشمند قادر به شناسایی مشترکین که اقدام به دست‌کاری لوازم اندازه‌گیری یا استفاده غیرمجاز از برق می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید موثقی با اشاره به مشکلات ناشی از به‌روز اشکالات فنی یا دست‌کاری در لوازم اندازه‌گیری برای مشترکین، اظهار داشت: شهروندان و مشترکان برق به‌منظور پیشگیری از بروز هرگونه تبعات حقوق و مالی، حتماً قبل از هرگونه خرید و انتقال و یا حتی اجاره ملک اعم از مسکونی، تجاری، اداری و خدماتی نسبت به انجام استعلام‌های لازم از شرکت توزیع نیروی برق شیراز اقدام کنند.

وی افزود: بارها شاهد بوده‌ایم که به دلیل وجود اشکال در دستگاه‌های اندازه‌گیری، شخصی پس از خرید یا اجاره‌ یک واحد مسکونی، تجاری یا خدماتی، با حجم بالای بدهی یا جرائم ناشی از دست‌کاری کنتور برق، مواجه شده‌اند.

مدیر دفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه‌گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: شرکت توزیع نیروی برق در صورت وجود مشکل در دستگاه‌های اندازه‌گیری مشترکان برق، آخرین مالک و بهره‌بردار را مسئول پرداخت بدهی‌ها و جرائم می‌داند.

موثقی تصریح کرد: بروز اشکال در لوازم اندازه‌گیری ممکن است به دلایل فنی یا به‌واسطه‌ دست‌کاری در این لوازم ایجادشده و موجب افزایش هزینه‌ها و سایر اشکالات فنی و ایمنی در سیستم برق‌رسانی شود.

وی بابیان اینکه این شرکت با طراحی نرم‌افزار هوشمند قادر به شناسایی مشترکین که اقدام به دست‌کاری لوازم اندازه‌گیری یا استفاده غیرمجاز از برق می‌کند، است، ادامه داد: با شناسایی این مشترکین به‌عنوان مشترکان مشکوک، گروه‌های اجرایی گشت ویژه بازرسی به جهت بازدید و حذف برق‌های غیرمجاز نامشهود این مشترکین اقدام می‌کنند.

 مدیر دفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه‌گیری شرکت توزیع برق شیراز با اشاره به قانون جدید مصوب مجلس شورای اسلامی در خصوص مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برق، بیان کرد: هر شخصی که مبادرت به استفاده غیرمجاز از برق کند علاوه بر الزام به پرداخت بهای برق خدمات مصرفی و جبران خسارت وارده به شرکت‌های توزیع برق، متناسب بارأی دادگاه جریمه می‌شود.

موثقی به استفاده‌کننده برق غیرمجاز و دست‌کاری کنندگان لوازم اندازه‌گیری پیشنهاد کرد با توجه به اینکه در سیستم جدید طراحی‌شده قطع به‌یقین تخلفاتی که در خیلی از موارد سهوی است، شناسایی می‌شود و برابر قانون با ایشان برخورد می‌شود، از استفاده غیرمجاز برق یا دست‌کاری لوازم اندازه‌گیری برق خودداری کنند.

 وی مطرح کرد: شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اجرای طرح فهام (فرا سامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی مشترکین) و نصب کنتورهای هوشمند باقابلیت قرائت، کنترل و آزمودن لوازم اندازه‌گیری مشترکین از راه دور، امکان بررسی هرگونه دست‌کاری در کنتور برق و اخذ برق غیرمجاز به‌صورت نرم‌افزاری را دارا است.

مدیر دفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه‌گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز خاطرنشان کرد: امکان درخواست آزمودن کنتور و برق آزاد کوتاه‌مدت از طریق سایت شرکت به نشانی www.shirazedc.co.ir به‌صورت غیرحضوری فراهم‌شده است و شهروندان می‌توانند علاوه بر موارد فوق گزارش‌ها تخلف را از طریق سایت یا سامانه پیامکی 3000121000 به دفتر بازرسی شرکت اطلاع دهند.

 موثقی یکی از معضلات این کلان‌شهر را استفاده غیرمجاز دست‌فروشان و فروشندگان سیار از برق عنوان کرد و افزود: برای مقابله تأثیرگذار با وانت‌های عرضه‌کننده میوه و تره‌بار یا سایر کالاها که از برق غیرمجاز استفاده می‌کنند، ضمن هماهنگی با دستگاه قضایی، شماره پلاک این خودروها را اعلام و زمینه توقیف خودرو فراهم می‌شود.

وی با برشمردن سرمایه فرهنگی به‌عنوان مهم‌ترین سرمایه جامعه، مطرح کرد: در خیلی از مواقع مشترکین به دلیل نداشتن اطلاعات لازم ناخواسته و ندانسته از برق غیرمجاز استفاده می‌کنند که با اطلاع‌رسانی مستمر و اصلاح فرهنگ عمومی جامعه بخش قابل‌ملاحظه‌ای از برق‌های غیرمجاز کاسته می‌شود.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، توزیع برق
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.