کد خبر: ۷۷۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌غربی خبر داد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌غربی گفت: امسال کمیته امداد امام خمینی(ره) یک هزار دستگاه واحد مسکونی در حال ساخت را تحویل مددجویان استان می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عزیز سهندی در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه، با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تامین مسکن مددجویان جزء اولویت‌های نخست کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار گرفته است، اظهار کرد: امسال یک هزار دستگاه واحد مسکونی در حال ساخت را با مشارکت سپاه استان در اختیار افراد تحت پوشش خود می‌گذارد.

وی با بیان اینکه برای واگذاری این واحدها به مددجویان تسهیلاتی هم در اختیار آنها قرار می‌گیرد، ادامه داد: هزینه تمام شده هر واحد مسکونی 350 میلیون ریال است که از این میزان برای هر متقاضی 40 میلیون ریال وام امداد ولایت به ضمانت خود فرد پرداخت می‌شود و مابقی هم از سوی خیران، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی تامین می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال گذشته 300 دستگاه واحد مسکونی تحویل مددجویان در  سطح استان شد، عنوان کرد: در سال جاری این تعداد رشد 3.5 برابری داشته است و در نظر داریم با برنامه‌ریزی مناسب تا چند سال آینده همه مددجویان زیرپوشش در سطح استان صاحب مسکن شوند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه اشتغال مددجویان هم با ارائه تسهیلات و دادن آموزش‌های لازم گام‌های موثری برداشته است، تصریح کرد: در این راستا مددجویان به وسیله مددکاران این دستگاه مورد شناسایی قرار گرفته و وام خوداشتغالی در اختیار آنها قرار می‌گیرد و 20 درصد از افراد نیازمند که تحت پوشش کمیته امداد هم نیستند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

سهندی با اشاره به اینکه اقتصاد آذربایجان غربی بیشتر بر پایه کشاورزی و دامداری است، خاطرنشان کرد: بنابراین بیشتر آموزش‌های کمیته امداد هم در زمینه کشاورزی و دامداری است ولی با این وجود در 180 رشته شغلی مددجویان آموزش دریافت می‌کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.