کد خبر: ۷۷۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۱
معاون استانداری ایلام:
معاون عمرانی استانداری ایلام بر برنامه ریزی مسئولان امر برای مناسب سازی محیط شهری برای تردد معلولان و توانخواهان تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد کرمی در جلسه مناسب سازی محیط برای جامعه توانخواهان گفت: باید بپذیریم که تعدادی از افراد جامعه به اشکال مختلف از نوعی معلولیت جسمی و ذهنی رنج می برند.

وی اضافه کرد: این افراد نیازهای خاص خود را دارند و با توجه به شرایط ویزه باید تلاش کنیم امکانات و نیازهای آنان را مرتفع کنیم.

معاون استانداری ایلام ادامه داد: یکی از اصلی ترین مشکلات این افراد مناسب نبودن خیابان ها و معابر برای تردد آنهاست چراکه برخی از این معلولان به دلیل محدودیت های حرکتی و داشتن ویلچر نمی توانند به راحتی به مکان های مورد نیاز خود تردد داشته باشند.

درویشی اضافه کرد: در اجرای پروژه های زیربنایی و عمرانی و بویژه احداث ساختمان های عمومی باید شرایط معلولان نیز لحاظ شود.

وی ادامه داد: نماینده بهزیستی هنگام اجرای طرح های عمرانی در فضاهای عمومی باید حضور داشته و به عنوان یک پیوست الزام آور بر نحوه مناسب سازی این اماکن نظارت داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی ایلام نیز در این نشست گفت: دستگاه های عضو این ستاد باید اهمیت و ضرورت مناسب سازی اماکن عمومی را درک کنند چراکه توانخواهان به عنوان عضوی از جامعه از حق و حقوق برخوردار هستند.

زهرا همتی با اشاره به ابلاغ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان از اردیبهشت ماه امسال به دستگاه های اجرایی گفت: تا زمانیکه مناسب سازی بصورت کامل تحقق نیابد، دسترسی جامعه توانخواهان به سایر امکانات نیز میسر نخواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حذف محدوده زوج و فرد قطعی نیست

حذف محدوده زوج و فرد قطعی نیست

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حذف محدوده زوج و فرد قطعی نیست گفت: موضوع طرح ترافیک و زوج و فرد مواردی است که بر اساس قانون باید شورای عالی ترافیک تهران تصمیم‌گیری کند.
فرانسه و آمریکا طلایه داران واگذاری آموزش به بخش غیر دولتی

فرانسه و آمریکا طلایه داران واگذاری آموزش به بخش غیر دولتی

رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهشهای سازمان آموزش و پرورش فنی و حرفه ای کشور گفت: واگذاری آموزش به بخش دولتی درحالی که در کشورهای توسعه یافته تا 96 درصد دنبال شده است و کشورهایی نظیر آمریکا و فرانسه کمتر از 5 درصد تولی گری آموزش را به بخش دولتی سپرده اند، نظام آموزشی ایران با بهره وری حداقلی در اختیار دولتی هاست.