کد خبر: ۷۷۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۱
معاون استانداری ایلام:
معاون عمرانی استانداری ایلام بر برنامه ریزی مسئولان امر برای مناسب سازی محیط شهری برای تردد معلولان و توانخواهان تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد کرمی در جلسه مناسب سازی محیط برای جامعه توانخواهان گفت: باید بپذیریم که تعدادی از افراد جامعه به اشکال مختلف از نوعی معلولیت جسمی و ذهنی رنج می برند.

وی اضافه کرد: این افراد نیازهای خاص خود را دارند و با توجه به شرایط ویزه باید تلاش کنیم امکانات و نیازهای آنان را مرتفع کنیم.

معاون استانداری ایلام ادامه داد: یکی از اصلی ترین مشکلات این افراد مناسب نبودن خیابان ها و معابر برای تردد آنهاست چراکه برخی از این معلولان به دلیل محدودیت های حرکتی و داشتن ویلچر نمی توانند به راحتی به مکان های مورد نیاز خود تردد داشته باشند.

درویشی اضافه کرد: در اجرای پروژه های زیربنایی و عمرانی و بویژه احداث ساختمان های عمومی باید شرایط معلولان نیز لحاظ شود.

وی ادامه داد: نماینده بهزیستی هنگام اجرای طرح های عمرانی در فضاهای عمومی باید حضور داشته و به عنوان یک پیوست الزام آور بر نحوه مناسب سازی این اماکن نظارت داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی ایلام نیز در این نشست گفت: دستگاه های عضو این ستاد باید اهمیت و ضرورت مناسب سازی اماکن عمومی را درک کنند چراکه توانخواهان به عنوان عضوی از جامعه از حق و حقوق برخوردار هستند.

زهرا همتی با اشاره به ابلاغ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان از اردیبهشت ماه امسال به دستگاه های اجرایی گفت: تا زمانیکه مناسب سازی بصورت کامل تحقق نیابد، دسترسی جامعه توانخواهان به سایر امکانات نیز میسر نخواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.