کد خبر: ۷۷۵۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰
استاندار سمنان:
استاندار سمنان بابیان اینکه کمبود آب برخی شهرهای استان تا پایان ماه رمضان برطرف می‌شود، گفت: پروژه‌های تأمین آب در رأس برنامه‌های شورای برنامه‌ریزی استان قرار گیرد .
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید شهاب‌الدین چاووشی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری بابیان اینکه کمبود آب برخی شهرهای سمنان تا پایان ماه مبارک رمضان برطرف خواهد شد، بیان کرد: برای حل این مشکل چند چاه آب دیگر وارد مدار می‌شود اما باید توجه داشت با عدم نظارت بر مدیریت صحیح مصرف آب در آینده با چالش‌های بسیاری مواجه خواهیم بود.

وی بابیان اینکه ۸۰ درصد آب در استان سمنان به مصرف کشاورزی می‌رسد، افزود: با توجه به خشک‌سالی و کمبود بارندگی باید دستگاه‌های اجرایی تدبیری اتخاذ کنند که تا پایان امسال با اصلاح الگوی کشت ۱۰ درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه‌جویی شود.

استاندار سمنان بابیان اینکه طرح‌های تأمین آب باید در اولویت انجام پروژه‌های موجود قرار گیرد، ابراز داشت: اگر می‌خواهیم به‌عنوان پایتخت معین در شرایط بحران برای تهران مطرح شویم باید بتوانیم کاستی‌های موجود را برطرف کنیم لذا تأمین آب از مسائل استراتژیک استان به شمار می‌رود.

چاووشی در ادامه تصریح کرد: با آب‌ونان مردم به عنوان مسائل استراتژیک نمی‌توان شوخی کرد بنابراین با توجه به اعتباراتی که در حوزه آبخوان‌داری و آبخیزداری در کشور منظور شده است باید با طرح ایده‌های نو در جذب این اعتبارات تلاش کنیم.

وی افزود: احیای قنات‌ها، پیگیری پروژه‌های انتقال و تصفیه آب موجود در دستور کار قرار دارد تا بتوان با احصاء این ظرفیت‌ها از اتلاف سرمایه‌ها جلوگیری و بهره‌وری را در تأمین آب افزایش دهیم.

استاندار سمنان بابیان اینکه بدون فرهنگ‌سازی نمی‌توان آب موجود را حفظ کرد، ابراز داشت: در استان با کمبود آب مواجه هستیم و باید به سمت برنامه‌های عملی تأمین آب گام برداریم اما پیش از هر قدمی، باید فرهنگ‌ حفظ آب به باور عمومی تبدیل شود که در این مسیر رسانه‌ها می‌توانند بیشترین سهم را داشته باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

از آسیب‌های افزایش سن ازدواج می‌توان به افزایش ارتباط آزاد با جنس مخالف و دوستی‌های خارج از عرف و چارچوب‌های فرهنگی اشاره کرد.
آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: تمامی رانندگان تاکسی باید تا آخر آذر سال جاری پروانه هوشمند تاکسی دریافت کنند.