کد خبر: ۷۷۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی:
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: شیوه مصرف آب در تمام بخش ها به بازنگری جدی نیاز دارد، چرا که دچار بدمصرفی هستیم و باید از این معضل فاصله بگیریم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عزت الله آمره ای اظهار داشت: با افزایش سطح آگاهی مصرف کنندگان در بخش شرب، بهداشت، کشاورزی و صنعت به سمتی خواهیم رفت که بتوانیم حقابه‌های زیست محیطی را به میزان کافی تدارک ببینیم و وظایف قانونی خود را انجام دهیم.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا با استفاده از فناوری‌های موجود و روش‌های علمی بتوانیم ضمن اینکه کشاورزانمان توانمند بمانند با محدویت منابع آبی تامین مواد غذایی را هم دنبال کنیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی بیان کرد: خشکسالی و کم آبی در کشور مشهود است، ولی اینکه از واژه بحران و شرایط بحرانی استفاده نمی‌کنیم، به‌خاطر تلقی جامعه از این موضوع است.

وی افزود: تلقی جامعه از اینکه بگوییم شرایط بحرانی است صرفا معطوف به کم بارشی می‌شود و اینکه چون بارش کم است، شرایط بحرانی است، ولی دلایل مهم دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد شرایط ما قبلا نیز بحرانی بوده و الان نیز بحرانی است و به فرض افزایش بارش‌ها، اگر تغییر رویه ندهیم این بحران ادامه خواهد یافت.

آمره ای به تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم آبی در کشور اشاره و اضافه کرد: اگر از واژه بحران استفاده نمی‌کنیم و اسم این کارگروه ملی را که خیلی هم جدی هست کارگروه سازگاری با کم آبی گذاشته‌ایم به این خاطر است که بایستی کار فرهنگی نیز در این زمینه انجام شود.

وی به کاهش ۳۰ درصدی بارش‌ها نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: شیوه مصرف ما نیاز به بازنگری جدی دارد، تامین آب‌های جدید بدون اصلاح شیوه‌های مصرف کارساز نخواهد بود و ادامه این روند مشکلات ما را در آینده پیچیده‌تر خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی اظهار کرد: میزان بارندگی‌های فعلی کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۰ درصدی داشته، شیوه مصرف ما نیاز به یک بازنگری جدی دارد. ما از حیث استفاده از منابع زیست محیطی به ویژه آب بدمصرف هستیم و باید از این بد مصرفی فاصله بگیریم.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، اب منطقه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.