کد خبر: ۷۷۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی:
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: شیوه مصرف آب در تمام بخش ها به بازنگری جدی نیاز دارد، چرا که دچار بدمصرفی هستیم و باید از این معضل فاصله بگیریم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عزت الله آمره ای اظهار داشت: با افزایش سطح آگاهی مصرف کنندگان در بخش شرب، بهداشت، کشاورزی و صنعت به سمتی خواهیم رفت که بتوانیم حقابه‌های زیست محیطی را به میزان کافی تدارک ببینیم و وظایف قانونی خود را انجام دهیم.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا با استفاده از فناوری‌های موجود و روش‌های علمی بتوانیم ضمن اینکه کشاورزانمان توانمند بمانند با محدویت منابع آبی تامین مواد غذایی را هم دنبال کنیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی بیان کرد: خشکسالی و کم آبی در کشور مشهود است، ولی اینکه از واژه بحران و شرایط بحرانی استفاده نمی‌کنیم، به‌خاطر تلقی جامعه از این موضوع است.

وی افزود: تلقی جامعه از اینکه بگوییم شرایط بحرانی است صرفا معطوف به کم بارشی می‌شود و اینکه چون بارش کم است، شرایط بحرانی است، ولی دلایل مهم دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد شرایط ما قبلا نیز بحرانی بوده و الان نیز بحرانی است و به فرض افزایش بارش‌ها، اگر تغییر رویه ندهیم این بحران ادامه خواهد یافت.

آمره ای به تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم آبی در کشور اشاره و اضافه کرد: اگر از واژه بحران استفاده نمی‌کنیم و اسم این کارگروه ملی را که خیلی هم جدی هست کارگروه سازگاری با کم آبی گذاشته‌ایم به این خاطر است که بایستی کار فرهنگی نیز در این زمینه انجام شود.

وی به کاهش ۳۰ درصدی بارش‌ها نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: شیوه مصرف ما نیاز به بازنگری جدی دارد، تامین آب‌های جدید بدون اصلاح شیوه‌های مصرف کارساز نخواهد بود و ادامه این روند مشکلات ما را در آینده پیچیده‌تر خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی اظهار کرد: میزان بارندگی‌های فعلی کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۰ درصدی داشته، شیوه مصرف ما نیاز به یک بازنگری جدی دارد. ما از حیث استفاده از منابع زیست محیطی به ویژه آب بدمصرف هستیم و باید از این بد مصرفی فاصله بگیریم.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، اب منطقه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.