کد خبر: ۷۷۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
عضو مجمع نمایندگان تهران در گفت‌وگو با شهرفردا:
عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: برای تامین و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله واگن مترو و اتوبوس پیش از بروز تحریمها باید دولت به کمک مدیریت شهری بیاید.
طیبه سیاووش شاه عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به آثار تحریمها بر حمل و نقل شهری گفت: توسعه و تجهیز مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق اتوبوس از اولویتهای شهری است که با بروز تحریمها با چالش روبرو خواهد شد.

وی افزود: هرچند عدم ورود هواپیما می‌تواند امنیت جان شهروندان را تهدید کند اما عدم ورود واگن یا ایجاد مشکلاتی در ریل‌گذاری می‌تواند اختلال جدی در زندگی شهروندان فراهم کند لذا از هم اکنون باید برای آن چاره اندیشی کرد.

عضو مجمع نمایندگان تهران همچنین گفت: از آنجا که ماهیت تحریمها بین المللی نیست باید از هم اکنون برای جایگزینی کشورهای هدف برنامه ریزی کرد.

شاه عنایتی خاطر نشان کرد: اجماع دولت، شورای شهر و مجلس برای بررسی اثرات تحریم در ابعاد شهری و حمل و نقل ضروری به نظر می‌رسد.

 وی، با تاکید بر اینکه تحریم‌ها بر روند توسعه حمل و نقل به ویژه حوزه ریلی تاثیر‌گذار خواهد بود راه برون‌رفت از این مشکلات را هم‌اندیشی متخصصان فعال در شهرداری و شورای شهر دانست.

این نماینده مجلس تاکید کرد: از آنجا که بودجه تامین تجهیزات بصورت فوری در توان شهرداری نیست دولت باید با دیپلماتیک و حمایت مالی به کمک مدیریت شهری بیاید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.