کد خبر: ۷۷۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
مسئول استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی:
مسئول استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: افزایش دما باعث تبخیر آب در پشت سدها می شود و رهاسازی بهترین گزینه برای پیشگیری از هدر رفت آب بوده در حالی که وزارت نیرو مخالف این کار است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه، با اشاره به بارش های بسیار مناسب یک ماهه اخیر در منطقه شمالغرب کشور، در خصوص برنامه احیاء دریاچه ارومیه، اظهار داشت: بارش های متناوب باران در منطقه شمال غرب کشور در طی فروردین و اردیبهشت ماه باعث سرریز شدن آب پشت دیواره اکثر سدهای این منطقه شد.

وی ادامه داد: با این وجود وزارت نیرو تصمیم به جلوگیری از رهاسازی این حجم سنگین آب سدهای آذربایجان غربی و بخش هایی از کردستان کرد که این مسئله مورد اعتراض دکتر تجریشی مدیر دفتر برنامه ریزی تلفیق دریاچه ارومیه قرار گرفت.

مسئول استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی در این خصوص همچنین گفت: وزارت نیرو معتقد است که با توجه به بارش های اخیر نیازی به رهاسازی آب برای آبیاری کشاورزی نیست و در صورت این اقدام بخشی از آب ذخیره شده به هدر خواهد رفت.

وی افزود: اما آنچه که کارشناسان اعلام کرده اند، با توجه به افزایش دمای هوا میزان هدر رفت آب پشت این سدها به دلیل گرمای هوا و تبخیر بیش از زمان رهاسازی آن است و از آنجائیکه دریاچه به آب نیاز دارد بنابراین بهترین گزینه رهاسازی آب اضافی در پشت سدهای آذربایجان غربی است.

سرخوش خاطر نشان کرد: در حال حاضر تراز دریاچه در وسعت دو هزار و 391 کیلومتر مربع با حجم موجود دو میلیارد 230 میلیون متر مکعب با کاهش دو سانتی متری روبرو است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.